Csütörtök, 2008. augusztus 28., 21.22 – Ágoston
 
Magunkról
 
www.autopiac.ro
Böszörményi Zoltán  honlapja

Ismét rekordot ért el a kőolaj ára

Ismét rekordot ért el a kőolaj ára
  
Csütörtök, 2008. július 03., 12.15

Újabb rekordot döntött a kőolaj ára a szabadpiacon, több mint 145 dollárt adtak egy hordóért. Elemzők a drágulást továbbra is a spekulációval magyarázzák. Szerintük a forró tőke azért menekült vissza az olajpiacra, mert gyengült a dollár és a részvénypiacokon sem lehet nagy nyereségre számítani.

Az olajkínálat így hiába bőséges, az ár emelkedik. A hét elején az Izrael és Irán között kirobbant kémügy hajtotta fel az olaj árát. A perzsa állam akkor azzal fenyegetett: lezárják a Perzsa-öböl bejáratát, ha akár Izrael, akár az Egyesült Államok megtámadja őket. Ezen a szoroson halad át a világ napi olajtermelésének 20 százaléka. Szakértők szerint háború esetén néhány óra alatt 200 dollárra ugrana az olaj hordónkénti ára.

(hírTV)
 

Szóljon hozzá

Hozzászólt: Mihály Lehel / Csütörtök, 2008. július 03., 23.51

Csak fújjátok a lufit,fújjátok!!
Csak arra leszek kíváncsi,hogy a nagy durranás után,a román benzinkutak is olyan gyorsan engedik az árat ,mit ahogy emelték,vagy beragadnak?

IGEN!

Igen! Igen! Igen!

Valami sikerült, valami történt a tizenkettedik órában. Hihetetlen, de igaz! Három aranyérem, egy ezüst, egy bronz.

>>>