JelenHaz
Szerda, 2019. december 11., 20.51
Bajnokok Ligája

A Bayern München könnyedén győzött Bukarestben

Szerda este volt a Bajnokok Ligája első csoportkörének második játéknapja, amikor az E-H csoportbeliek meccseltek.

Az F-csoportbabesorolt Steaua hazai pályán 1:0-ra kikapott a Bayerntől.

A németek gólját Van Buyten szerezte a 15. percben: ekkor egy szabadrúgást követően, Schweinsteiger beadását fejelte a kapuba.

Marius Lăcătuş legényei mindent megtettek az egyenlítés érdekében: 2 kapufát és egy érvénytelen(ített) gólt is szereztek.

És bár mindkét oldalon akadtak helyzetek, a bajoroknak több ziccerük volt, így győzelmük jogosnak tekinthető.

A hazaiak legjobbja Zapata hálóőr volt, aki többször is bravúrral mentett.

Lyonban a Mutuval (is) felálló Fiorentina szerepelt. Az olaszok Gilardino duplájával az első félidő végére kétgólos előnybe kerültek, de a 73. percben, egy furcsa góllal, szépített a Lyon, majd Benzema is Frey kapujába bombázott a 86. percben.

Az E-csoportban ha gólt nem is, de kapufákat és több helyzetet is hozott a Manchester United és a Villarreal mérkőzése. Hiába cserélte be Alex Ferguson Cristiano Ronaldót is, maradt a gól nélküli döntetlen.

A csoport másik mérkőzésén a Celtic fölényben játszott a dán Aalborg ellen,  emberelőnybe is került, de gól itt sem született, mert a dánok kapusa Robson büntetőjét is kivédte.

Kijevben, a G-csoportban, a Dinamo, Bangoura révén, büntetőből vezetést szerzett, de az Arsenal Gallas (lesgyanús) góljával a 88. percben egyenlíteni tudott.

A Porto 14 perc után 2 góllal vezetett, és hiába szépített a Fenerbahce, egyenlíteniük nem sikerült, a portugálok pedig a román válogatott Săpunaru révén, még egyszer betaláltak.

A legerősebbnek tartott H-csoportbana Real Madrid könnyen győzött a BATE Boriszov ellen.

Szomorú előjátékként, néhány órával a találkozó előtt, szívinfarktusban elhunyt Heinz Fahnler, a mérkőzés 67 éves osztrák ellenőre, akit a Bernabeu Stadion körül tett sétája közben ért utól a halál.

A Juventus a friss Szuperkupa-győztes Zenitet fogadta, és Alessandro Del Piero nagyszerű szabadrúgásgóljával győzni tudott az orosz bajnok ellen.

Eredmények:

E-csoport: Celtic–Aalborg 0:0, Manchester United–Villarreal 0:0

F-csoport: Bukaresti Steaua–Bayern München 0:1 (Van Buyten 15.),

Lyon–Fiorentina 2:2 (Piquionne 73., Benzema 85., ill. Gilardino 11., 42.)

G-csoport: Porto–Fenerbahce 3:1 (Lisandor 11., Lucho 14., Săpunaru 90., ill. Güiza 29.), Dinamo Kijev–Arsenal 1:1 (Bangoura 63. – 11-esből, ill. Gallas 88.),

H-csoport: Real Madrid–Bate Boriszov 2:0 (Sergio Ramos 11., Van Nistelrooy 57.), Juventus-Zenit 1:0 (Del Piero 76.)