www.carrefour.ro
Péntek, 2010. július 30., 06.57 – Judit, Xénia
 
 
Irodalmi Jelen
Irodalmi Jelen Konyvek
Böszörményi Zoltán  honlapja
www.communitas.ro
www.szulofold.hu
www.corvinus.hu
Check Google Page Rank
Olvasóink írják

„Elviselhető szabályzat jöjjön létre”

  
Hétfõ, 2010. március 15., 15.41

Gyakran tapasztalhattam, mennyire megosztják az emberek véleményét a kutyák, leghűségesebb barátaink. Az egyik fél kivont karddal védelmezi jogaikat, állatkínzónak titulálva mindenkit, aki akár egy rossz szót is mer ellenük mondani. 

A másik fél hasonló vehemenciával emeli fel a szavát a járókelők testi épségét fenyegető, valóban ijesztő gyorsasággal szaporodó  kóbor kutyák ellen, de még a kutyatartók ellen is, hatékony intézkedéseket követelve a városvezetéstől.

Ez utóbbiak közé tartozik Suciu Erzsébet olvasónk, aki a szerkesztőség segítségét kéri az aradi kutyatulajdonosokkal szemben. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ezt nem igen értem, mert a kóbor kutyák elszaporodásáért véleményem szerint nem a kutyatartó aradiak a felelősek, hisz ők legritkábban engedik szabadon kószálni kedvencüket, bár olyat már hallottam, hogy miután ráuntak a hűséges barátra, egyszerűen elkergették otthonról, aminél embertelenebb eljárás kevés akad.)

Idézet a levélből:

„Tudomásunkra jutott, hogy a városi tanács rövidesen érvénybe léptett egy határozatot és egy szabályzatot, ami a kutyák tartását szabályozná. Tekintve, hogy sok kellemetlenségnek, kutyatámadásnak, harapásnak vagyunk kitéve és sok piszkot kell elviselni a közös tömbházakban, utcákon, parkokban, sőt az üzletekben is, arra kérjük a szerkesztőséget lépjen közbe, hogy egy elviselhető szabályzat jöjjön létre… ne olyan, amely hátrányos és megalázó helyzetbe kényszerítse a nem kutyatulajdonosokat.

A kutyák ugatással zavarják a lakosokat éjjel-nappal, piszkolnak és harapnak, veszélyeztetik az emberek biztonságos létét… Ezért kérjük, hogy megfelelő, igazságos határozat lépjen érvénybe…”

A levélben nincs konkrét javaslat arra vonatkozóan, hogy milyen tartalmú határozatra gondolt, hogyan kellene fellépni a kutyatulajdonosokkal és kutyáikkal szemben, a kóbor kutyákról meg egyáltalán említést sem tesz, pedig ezek száma hozzávetőlegesen 1500-2000-re tehető.

A kutyatartást szabályozó határozaton most dolgoznak. Amint elkészül, egy teljes hónapig közvitára bocsátják. Azaz minden aradi lakos elmondhatja a határozattal kapcsolatos véleményét, hangot adhat ellenvetésének, ötletekkel, javaslatokkal egészítheti ki.

Ígérjük, hogy szerkesztőségünk is foglalkozik majd e valóban közérdekű problémával, ismertetni fogjuk a határozat legfontosabb kitételeit.

 

Szóljon hozzá

www.hirtv.hu