Fölszálott a páva

JelenHaz
Szombat, 2019. október 19., 18.27
Sajtóközlemény

Ezüstgyopár- és egyéb RMPSZ-díjak

Ezüstgyopár-, Mákvirág-, Bolyai Farkas- és Kós Károly-díjakkal jutalmazza a pedagógusok és a diákok kimagasló eredményeit a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége immár hagyományosan évente elismerésben részesíti a kiemelkedő tanulmányi eredményeket elért diákokat, valamint kétévente a felelősségteljes oktató-nevelő munka mellett közéleti tevékenységet is kifejtett pedagógusokat.

Az RMPSZ megyei és körzeti elnökeinek javaslata alapján Ezüstgyopár-életműdíjban részesíti a pálya végéhez közeledő pedagógusokat, akik több évtizedes oktató-nevelő munkájukkal lelkiismeretesen szolgálták a romániai magyar közoktatást, életpályájuk példaértékű, munkásságuk, alkotásuk maradandóan értékmutató. A díj emlékéremből és díszoklevélből áll.

 

Idén az alább jegyzett 43 pedagógus veheti át az Ezüstgyopár-díjat:

Arad megyébőlKirály András György; Beszterce-Naszód megyéből Magerusan Simon Katalin; Bihar megyéből Rusz Csilla Mária, Ile Erzsébet, Tóth Márta, Turzó Zsuzsánna, Zalder Éva-Mária; Fehér megyéből Fekete Magdolna és Fekete Dénes; Székelyudvarhelyről Gagyi Anna; Székelykeresztúról Larcher Mária-Ibolya és Lukács Éva; Csíkszeredából Márton Ildikó és Pöllnitz Ilona; Gyergyóditróból Petres Csaba; Hunyad megyéből Balázs Amália;, Kovászna megyéből Süketes János, Urák Gyöngyvér, Gödri Márta, Nagy-Babos Edit, Nagy-Babos Tamás, László Katalin, Nagy Márta-Edit, Csáky Ernő és Sipos Zoltán; Maros megyéből Fejes Réka, Haller Béla, Kiss-Miki Melinda Magdolna, †Máthé Márta, Szász Mária és Tóth Katalin; Máramaros megyéből Vicsai János és Béres Ildikó Ibolya; Kolozs megyéből Deák Árpád, Fülöp Mária, László Sarolta, Vizi Imre; Szatmár megyéből Filip Zoltán és Gindele Imre; Szeben megyéből Keresztes Kálmán; Szilágy megyéből Katona Béla; Temes megyéből Lengyel Katalin és Paul Éva.

ABolyai Farkas-, illetve Kós Károly-díjakkal a matematika, illetve a magyar nyelv és irodalom, valamint az anyanyelvápolás terén kiemelkedő eredményeket elért erdélyi magyar diákokat részesíti elismerésben az RMPSZ Tehetséggondozó Tanácsa. A díj elnyeréséhez összeállított pontozási rendszer értékeli a diákok országos és Kárpát-medencei versenyeken elért eredményeit és a megjelentetett saját irodalmi munkáit. A díj emlékéremből, oklevélből és pénzjutalomból áll.

2019-benBolyai Farkas-díjban részesülnek:

9. osztály: Éles Júlia – Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő tanár: Ványi Emese;
10. osztály: Árva Norbert Ákos – Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, felkészítő tanár: Báthori Éva;
11. osztály: Miklós Csenge – Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, felkészítő tanár: Ugron Szabolcs;
12. osztály: Fazakas Borbála – Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, felkészítő tanár: Szilágyi Judit.

 

2019-benKós Károly-díjjal jutalmazzák:

9. osztály: Nánia Hanna – Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, felkészítő tanár: Nagy-Babos Tamás;

10. osztály: László Zsuzsanna – Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanár: Murvai Éva;

11. osztály: Burchardt Zsófia – Kolozsvári Református Kollégium, felkészítő tanár: Rácz Melinda,

12. osztály: Kaszta Tamás – Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya, felkészítő tanár: Váradi Izabella.

 

A megye legjobb 9., 10., 11. és 12. osztályos tanulója címre, azaz a Mákvirág-díjra azon középiskolás diákok pályázhattak, akik kiemelkedő eredményeket értek el tantárgyversenyeken, kulturális és sportrendezvények díjazottjai, valamint példás magatartású tanulók.

A tanulók a díjra megyénként pályázhatnak és elérhetik a bronz, ezüst, arany és gyémánt fokozatokat, aszerint, hogy a pályázó diák egyszeri, kétszeri, háromszori vagy akár négyszeri kitüntetett. Az elismerés odaítélésének szempontjai a kiváló tanulmányi eredmények, hazai és nemzetközi versenyeken, iskolán kívüli tevékenységeken, kulturális tevékenységeken való részvétel, valamint a jó magaviselet. A díjazottak számára az oklevél, valamint érem mellett az RMPSZ jutalomtáborozást is biztosít.

 

Idén 51 diák veheti át a Mákvirág-díjat, közülük csak régiónk diákjainak a névsorát közöljük (szerk. megj.):

9. osztály, bronz fokozat:

Back István Levente, Csíky Gergely Főgimnázium, Arad,

Floca Larissa-Rusalina, Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár,

Máté Ditmár, Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda,

Osváth Mihály, Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva,

Szőcs Noémi, Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed.

 

10. osztály, bronz fokozat:

Csonka Nikolett, Csíky Gergely Főgimnázium, Arad,  

Osváth Tamás, Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva.

 

10. osztály, ezüst  fokozat:

Elekes Elvira, Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed,

Orosz Katalin, Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár.

 

11. osztály ezüst fokozat:

Nyitrai Orsolya Éva, Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed,

Spir Rebeka Petra, Csíky Gergely Főgimnázium, Arad.

 

11. osztály arany fokozat:

Anderlik Patrik, Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva,

Gergelyfi Beáta, Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár.

               

12. osztály gyémánt fokozat:

Gáspár-Barra Áron, Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva,

Iakab Orsolya Erzsébet, Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár,

Kurunczi Viktória,Csíky Gergely Főgimnázium, Arad.

A díjak kiosztását 2019. október 12-én, szombaton 10.00 órától a Szovátai Teleki Oktatási Központban tartjuk.

Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége


Szóljon hozzá
CAPTCHA Image

Jelen
Puskel Péter
Communitas
'