Figyeljünk oda, mit hova dobunk el!

Írta:
2019. április 4. 17:47 (csütörtök) /

Az Aradi Vízművek vezetősége állítja, hogy alkalmazottjainak munkája egyre nehezebb, ugyanis nagyon sokan összetévesztik a szemetes kukát a WC-vel: pelenka, rongy, fehérnemű, személyi higiéniai anyagok, szilárd hulladékok, zsákok, zacskók – csak néhány szembetűnő dolog, amit rossz helyre dobunk el, és a város csatornahálózatában kötnek ki súlyos dugulást és kellemetlenséget okozva ezáltal az egész városnak.

A tavaszi nagytakarítási kampány az Aradi Vízművek számára azt jelenti, hogy ilyenkor ők is fokozzák a csatornahálózat karbantartását a lakónegyedekben – mutat rá közleményben a vállalat.

„Csapataink minden bejelentett esetben kiszállnak a helyszínre, hogy azonnal orvosolni tudják a hibákat. Ilyenkor mindig óriási mennyiségű oda nem illő anyagot szednek ki a szennyvízhálózatból, amiknek semmi keresnivalóju knem lenne ott: nedves szalvéták, baba pelenkák, fehérnemű stb. Mindezek az anyagok eltömítik a csöveket, csökkentik a háztartási szennyvíz elfolyását és elzárják a szivattyúállomásokat” – olvasható a közleményben.

Az Aradi Vízművek több ízben hívta már fel a lakosság figyelmét, hogy figyeljenek ida, mit-hova dobnak, de egyelőre, ezek a felhívások süket fülekre találtak, ugyanis a vállalat munkásai ugyanazokkal a problémákkal szembesülnek minden esetben.

A szakemberek fontosnak tartják, hogy odafigyeljünk – mindenki a saját otthonában –, mit dobunk a WC-tartályba.

„Igyekezzünk csak a WC-papírt bedobni, minden egyébnek ott van a szemetes. A nehezen lebomló vagy egyáltalán nem lebomló hulladék egy idő után megkövesedik, és ezeket a tömböket nagyon nehéz eltávolítani a csövekből. Nem ritkán fordul elő, hogy a csövet kell levágni, mert a belekövesedett szennyet semmilyen módszerrel nem lehet eltávolítani. Az egyszer használatos pelenkákról sokan nem tudják, hogy anyaguk tartalmaz egy olyan gélt, ami folyadékkal érintkezve megduzzad, így nagyon könnyen és gyorsan képes dugulást okozni. Figyeljünk hát oda, és kíméljük meg a csatornarendszert (is) a saját magunk és környezetünk egészsége érdekében” – hívják fel a figyelmet a szakemberek.

Hozzászólások