Hétfõ, 2019. augusztus 19., 05.31
Két aranyat, két ezüstöt szerzett Nagy Nándor

Harmadik az országos ranglistán

Nagy Nándor az országos úszóbajnokságon kétszer került a pódium legmagasabb fokára

Sikeresen zárta az évadot a dévai ifjú úszóbajnok, Nagy Nándor, aki az országos bajnokságon saját korcsoportjában két aranyérmet és két ezüstöt szerzett. Ez az országos ranglistán a harmadik helyet biztosítja számára, ami már komoly teljesítmény a vajdahunyadi Iskolás Sportklubnál (CSSH) edző 13 éves legénytől. A hétvégén zajlott bajnokságról Nándi férfias szűkszavúsággal számol be: – 400 és 800 m gyors 1. hely, 200 m gyors és 100 m hát 2. hely, 200 m hát 4. hely, 100 m gyors 6. hely és 50 m gyors 7. hely.Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a díjazás alkalmával az ifjú dévai úszó kétszer került a pódium legmagasabb fokára és az összesített pontszámok alapján az országos ranglista harmadik helyezettje lett. – Nagyon elégedett vagyok az eredményekkel. Nem számítottam ennyi díjra. A tavalyi országoson egyetlen bronzot szereztem. Idén a 200 m gyorsban reméltem a legjobb eredményt, de ez nem jött össze. Az ellenfelem jobban felkészült. Ez egy olyan versenyszám, amely sprintnek is, hosszútávnak is minősíthető, fontos a rajt és fontos az ütem tartása. Itt nagyon nehéz pontosan belőni, hogy hogyan ússzak, hogy a legjobbat hozzam ki magamból – számolt be a Târgovişten zajlott országos bajnokságon megéltekről a 13 éves Nagy Nándor, aki szeptemberig a jól megérdemelt pihenésnek adhatja át magát. – Tanévkezdésig nem lesz több edzésünk. Egy kicsit kifújhatjuk magunkat, aztán ősszel indul újra a hajrá, az első a resicai regionális verseny és a kalendarisztikus évet is országos bajnoksággal zárjuk. A napokban megszerzett díjak új lendületet adnak. Jövőre szeretnék még jobb eredményeket elérni. A konkrét célt még nem tűztem ki magam elé, de mindenképp bele fogok húzni – mondta elszántan az ifjú bajnok.