Nagy Timur tízévesen kétszeres Európa-bajnok

Írta:
2016. október 25. 17:06 (kedd) /

Az aradi Banzai Karate Club mesteredzője, Duma Dan vezetésével kis csapat indult az október 12–14. között megtartott VIII. WUKF Karate Eb-re, amit az olaszországi Montichiariban szerveztek Európa 24 országából érkezett, mintegy 2000 sportoló részvételével.

Tekintettel, hogy Románia nagyhatalomnak számít e sportágban, az éremtáblázat I. helyét szerezte meg 134 éremmel, Magyarország a 17. helyen végzett 9 éremmel. Az Eb-n Nagy Timur a 9-10 évesek kategóriájában aranyérmes lett, így megvédte Európa-bajnoki címét katában. A döntőben fehér orosz és bolgár versenyzőt vert meg. Az aradi csapat többi sportolói közül Minea Európa-bajnok katában, Minea Alin 12., Grec Raluca  pedig 16. Könnyebb első Európa-bajnokságot nyerni, mint azt megvédeni, mivel először az ismeretlenségből „robbant” be, de most már készültek rá, megfigyelték más versenyeken. Amint az eredmény mutatja, hiába készültek, mert nem sikerült Timurt megfosztani a címétől. 2017-ben itthon lesz az Európa-bajnokság, Kolozsváron így jó néhány csapattársával is találkozni fog. Azok is az európai élmezőnybe tartoznak, ezért nagy küzdelemre lehet majd számítani. Nagy Timurnak és mesteredzőjének, Duma Dannak gratulálunk, további sok sikert kívánunk!