Fölszálott a páva

Csütörtök, 2019. november 14., 16.02

A 8 millió dollár összdíjazású US Openen történt

A 2. favorit Jelena Jankovics jutott elsőként az US Open a nők egyéni versenyének döntőjébe, miután az első elődöntőben két szettben verte az 5. helyen kiemelt orosz Jelena Gyementjevát.

A szerb teniszező mindkét szettben brékhátrányból fordított, és nyert 6:4, 6:4-re, ezzel pályafutása során első alkalommal jutott Grand Slam-torna döntőjébe.

Ezt követően, az amerikai klasszis, a 4. helyen kiemelt Serena Williams is két játszmában verte meg azt az orosz Dinara Szafinát, aki 6. favoritként indult el a New York-i Grand Slam tornán. Dinara Szafina mindent megpróbált, de a nagyobb tudás győzött. A végeredmény 6:3, 6:2 lett, ami azt is jelenti, hogy Serena Williams lesz Jelena Jankovics ellenfele a fináléban.

A férfiak egyéni számában, az első elődöntőben, a második kiemelt svájci Roger Federer négy szettben (6:3, 5:7, 7:5, 6:2) verte meg a 21 éves, 3. favorit szerb Novak Djokovicsot. Mindezt 165 perc alatt tette, miközben remek teniszt is bemutatott.  A svájci ezzel sorozatban ötödik alkalommal nyerheti meg a versenyt, amire a nyílt éra 1968-as bevezetése óta nem volt példa.

Közben eleredt az eső New Yorkban, emiatt félbeszakadt a második elődöntő, a Rafael Nadal (1.)–Andy Murray (6.) találkozó. Ekkor a 21 éves skót vezetett 6:2, 7:6, 2:3-ra, vagyis az 1. favorit, 22 éves spanyolnak nehéz dolga lesz a folytatásban, ami csak vasárnap este, a női párosok döntője után következhet.

Hétfőn hajnali kettőkor kezdik el a női egyesek fináléját, míg a férfi egyes döntőjét hétfőre délutánra halasztották.