Hétfõ, 2019. szeptember 23., 12.22
UEFA-kupa

A Bayern kiütötte az Anderlechtet

Csütörtökön este a nyolcaddöntők 1. mérkőzésére került sor a labdarúgó UEFA-kupában. A Juhász Rolanddal felálló Anderlecht hazai pályán fogadta a Bayern Münchent, mely mérkőzést katasztrofális vereséggel zárták a hazaiak.

A belga együttes lengyel jobbhátvédjének, Wasilewski 43. percbeli kiállítását követően egy félidőt emberhátrányban volt kénytelen lejátszani, amit a németek ki is használtak 5:0-ra győzték le a belgákat, s gyakorlatilag eldöntötték a továbbjutás kérdését. A találkozó góljait Hamit Altintop (9.), Toni (45.), Podolski (57.), Klose (67.) és Ribery (86.) szerezték.

Anderlecht: Zitka – Wasilewski, Pareja, Juhász, van Damme – Biglia – Chatelle (Hasszan – 62.), Gillet, Polak, Boussoufa – Serhat.

Bayern: Rensing – Sagnol, van Buyten, Demichelis, Lahm – van Bommel – Hamit Altintop (Sosa – 58.), Ottl, Schweinsteiger (Ribery – 46.) – Toni (Klose – 46.), Podolski.

További eredmények: Tottenham Hotspur–PSV Eindhoven 0:1 (Farfán – 34. A vendégeknél Dzsudzsák Balázs a 85. percben éppen a gólszerző Farfant váltotta), Olympique Marseille–Zenit (orosz) 3:1 (Cissé – 37., 55., Niang – 48., illetve Arsavin – 82.), Fiorentina–Everton 2:0 (Kuzmanovic – 70., Montolivo – 81.), Glasgow Rangers–Werder Bremen 2:0 (Cousin – 45., Davis – 48.), Bayer Leverkusen–Hamburger SV 1:0 (Gekasz – 77.), Bolton Wanderers–Sporting Lisszabon 1:1 (McCann – 25., ill. Vukcevic – 69.), Benfica–Getafe (spanyol) 1:2 (Mantorras – 76., ill. De La Red – 25., Hernandez – 67. Kiállítva: Cardozo – 7. Benfica).

A visszavágókat március 12-én, szerdán rendezik.