Szerda, 2019. november 13., 01.37

A Bayern továbbjutott, de a Tottenham is nagy lépést tett

2019. november 07., 18.18
Csütörtök

A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában a Bayern München Robert Lewandowski és Ivan Perisic góljával 2:0-ra legyőzte az Olympiakosz Pireuszt. A csoport másik meccsén a Tottenham 4:0-ra ütötte ki a Crvena zvezdát.

Nagy kérdés volt, hogyan játszik a Bayern München azok után, hogy a Frankfurti elleni 5:1-es vereséget követően menesztették Niko Kovac vezetőedzőt. A válaszra sokáig várni kellett, hiszen a kétgólos különbség csak a meccs lefújása előtt néhány perccel alakult ki – igaz, ennek ellenére óriási mezőnyfölényben futballoztak a bajorok.

A 69. percben tört meg a gólcsend, ekkor Coman belőtt labdájára érkezett Robert Lewandowski, aki már-már szokásosnak mondható gólját lőtte – 17 Bayern-meccsen ez volt a 21. találata ebben az idényben. Húsz perccel később a csereként beálló Ivan Perisic is betalált, végleg lezárva a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel Neuerék nem csupán százszázalékosak, hanem biztos továbbjutók is, míg az Olympiakosz a csoport utolsó helyén maradt egy pontjával.

A Tottenham Hotspurnek nem okozott gondot idegenben a Crvena zvezda. Lo Celso bohózatba illő találatával az első félidő után 1:0-ra vezetett az angol együttes. A fordulás után Szon Hung Min is formába lendült, s gyors duplájával hamar eldöntötte a három pont sorsát. A mérkőzés vége előtt öt perccel Christian Eriksen is eredményes volt, ő állította be a 4:0-s végeredményt. A Tottenham ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé. (nso)

A szerdai mérkőzések további eredményei: Atalanta–Manchester City 1:1, Bayer Leverkusen–Atletico Madrid 2:1, Dinamo Zágráb–Shakhtar Donyeck 3:3, Paris SG–Club Brugge KV 1:0, Real Madrid–Galatasaray 6:0, Lokomotiv Moszkva–Juventus 1:2.

Az ötödik forduló mérkőzéseit november 26–27-én játsszák.