JelenHaz
Szombat, 2019. október 19., 18.42

A döntetlen mindig jobb, mint a vereség

Fotó: (uta-arad.ro)

Eddig kevesen tudtak keresztbetenni az Argeș megyei Mioveni klubnak – Marius Stoicaedző és csapata a győzelem reményében jöttek Aradra, azonban kicsit hoppon maradtak, mikor a „piros-fehérek” kiegyenlítettek és tudták tartani a szintet. Egy pont kevesebb, mint három, de több mint nulla.

Bálint László Iacob, Ilie, Șeroni, Moise, Stancu, A. Rus, Miculescu, Lorenzi, Bustea, Ioniță és Buhăcianu társaságában fogadta vasárnap délelőtt a harmadik helyen álló csapatot, a kispadon Bolboașă, Melinte, Isac, Tomozei, Ursu, C. Rus és Hrezdac várta a sorát.

Alig kezdődött meg a meccs, és perceken belül két helyzetet teremtett magának az FC UTA: Miculescu a kapussal szemben szúrta el, Moise szabadrúgását pedig a védőfalba lőtte. Nyolc percig tartott a harc: Ghiță jobbról passzolta át Coșereanunak a labdát, aki a hosszú sarokra ügyesen befejelte. Az aradiak nem hagyták magukat, támadást támadás után indítottak el, sajnos egyik sem volt sikeres. Két perccel a szünet előtt a nyár egyik szerzeménye, a tapasztalt Alex Ioniță egyenlített ki és kicsit megtörte a Mioveni hangulatát. A félidő lejárta után 1:1-es állással vonultak be az öltözőkbe a focisták.

A második félidő gólt nem hozott, de műsort igen: ritkán lehetett látni ilyen párharcot és gólszomjat, még az I. Ligában sem fociztak így az idei bajnokságban! Bálint „Gyuszi” többször cserélt játékost, a taktika és az akarat megvolt minden aradinál, de sehogy sem akart összejönni a 2:1. Három perc hosszabbítást kapott a mérkőzés, de hiába.

Amikor minden egyes pont számít, a döntetlen mindig jobb, mint a vereség.

A következő fordulóban, szombaton, Zsilvásárhelyre utaznak a fiúk, ahol a Pandurii fogadja őket vendégül 11.00 órától – sok gondot nem okoztak eddigi ellenfelüknek, hátha az UTA-val is így lesz majd.

A hetedik forduló további eredményei: FC Argeș–Rapid 0:2, ASU Poli Temesvár–Konstancai Farul 0:0, Dunărea Călărași–Kolozsvári Universitate 3:2, Viitorul Târgu Jiu–Concordia Chiajna 0:0, FK Csíkszereda–Ripensia 2:2, Resicabányai VSK–Turris Turnu Măgurele 1:1, Metaloglobus–Pandurii Târgu Jiu 0:1, SCM Buzău–Daco-Getica 2:0. Hétfőn délután 18.00 órától játszották a Petrolul Ploiești–Sportul Snagov meccset.