Vasárnap, 2019. május 26., 20.50

A házigazda csapata erősebbnek bizonyult

2019. május 13., 15.31
Hétfõ

Vasárnap az aradi FC UTA a kincses városban tudta, mi vár rá: egy komoly csapat, az ország egyik legszebb és legnagyobb stadionja, valamint egy nagyon nehéz küzdelem. Sajnos a házigazda Universitate, mint sokan megjósolták, jobbnak és erősebbnek bizonyult: 3:0-s vereséggel tértek haza az aradi fiúk.

Tizennyolc perc kellett, hogy gőzmozdonyszerűen három passz után gólt lőjenek a kolozsváriak – Goga 18 méterről Orlic felé lőtte a labdát, az aradiak kapusa már nem tudott reagálni, és a házigazdák átvették a vezetést. Melinte, Rus és Kanda próbálkoztak még a hátra maradt időben, de eredménytelenül.

A 62. percben Goga megint odatette magát: Orlic Gavra 6 méterről lőtt labdáját kivédte, de az felfele és enyhén jobbra ívelt, Goga pedig nem kellett mást csináljon, mintsem két méterről betegye a hálóba. Cristi Păcurar több cserével is próbálta helyzetet teremteni, azonban sikertelenül. A kegyelemdöfésben mindkét csapat közrejátszott: az UTA adta a helyzetet, az Universitate rúgta a gólt. A meccs hosszabbításának az utolsó percében Costin Hordouan támadását akarta megállítani – a tizenhatoson belül kicsit durván odataposott, a kolozsvári csatár nagyot esett, a bíró büntetőrúgást ítélt. A tizenegyest stílusosan intézték el – akárcsak a Steaua 1986-ban – Goga állt a labda mögé, de csak épp hogy hozzáért, odapasszolta Florescunak, aki belőtte a kapuba. Cseles tizenegyest hajtottak végre, mondhatni, a műsor kedvéért, a három pontot bebiztosították maguknak már rég, csak egy kicsit szórakoztatni akarták a nézőket.

Szerdán újabb komoly próba vár az UTA-ra: hazai pályán az Aerostar Bacău a vendégük. A moldvaiak a „piros zónában” vannak, 35 ponttal a 17. helyen – győzelem esetén megmenthetik a bőrüket.

A 34. forduló további eredményei: ASU Politehnica–Academica Clinceni 2:2, Chindia Târgoviște–CS Balotești 6:0, Aerostar Bacău–Temesvári Poli 1:0, Energeticianul–Sportul Snagov 3:3, Luceafărul–Daco-Getica 1:0, Metaloglobus–Pandurii Târgu Jiu 6:0, Petrolul Ploiești–Dacia Unirea Brăila 9:1, FC Argeș Pitești–Ripensia 2:1, CS Mioveni–Farul Konstanca 0:2.