JelenHaz
Vasárnap, 2019. augusztus 25., 16.20

Az ICIM elhasalt a kupában

A női kosárlabdázók Kolozsváron megrendezett Román Kupájának egyik elődöntőjébe a bajnoki alapszakasz legjobb két csapata került, így ez egy előrehozott döntőnek is beillett.

Az Adrian Budurean, Dan Moraru kettős által vezetett aradi csapatnak kétszeresen is fontos volt ez a meccs: egyrészt a februári, súlyos (63:89) aradi bajnoki vereségüket kellett volna feledtetniük, másrészt, először adódott lehetőségük a Román Kupa elnyerésére. Nos, ez most sem sikerült, mert az ICIM ismét képtelen volt megtalálni az ellenszerét a Larisa Toma – Brosovszky Móni – Vass Ildikó tapasztalt hármas eredményes játékának. Ez pedig egy rossz jel a közelgő bajnoki döntő előtt, ahol szinte 100%-os, hogy ismét ez a két csapat fog megmérkőzni.

Az már bizonyos, hogy a lélektani előny Székelyföldre költözött...

A Stelian Bănică (Bukarest) – Laurenţiu Grigoraş (Buzău) bírói kettős vezette mérkőzés aradi kosárral indult, de erre Vass azonnal egy triplával válaszolt, és innen már nem volt megállás, mert ahogy telt az idő, a szentgyörgyiek fokozatosan növelték előnyüket. Az első negyed után még csak 7, félidőben 10, majd a 3. negyed végére már 13 pontra nőtt a különbség a két csapat között.

Az utolsó negyedben már 20 pontossá (58:38) dagadt az előnyük, és már az aradi vereség aránya kisértett fel bennünk, amikor Móniék –a pénteki döntőre spórolva erejüket– kiengedtek, így végül csak 12 pontosra méretezték ezt a fájdalmas zakót.

Budurean a Zoric, Moore, Gladden, Mészáros, Milovanovic ötössel kezdett, de utána szinte mindenkit (Pavel, Tarţa, Urban, Uiuiu és Kovacic) pályára küldött, de a meccs végére sem sikerült megtalálnia a megváltó felállást. Végeredmény: Aradi ICIM KK–Sepsiszentgyörgyi “Mikes Kelemen” Líceum 52:64 (11:18, 9:12, 15:18, 17:16)

Pénteken a kisdöntőben játszhat az ICIM, ellenfelük a lapzártánk után lezajlott Kolozsvári “U”–Sportul meccs vesztese lesz.