Hétfõ, 2018. január 22., 06.21

Bejutott a nyolcaddöntőbe

Erősen kezdi Simona Halep az évet: 6:4, 6:1-es szettekkel győzte le Nicole Gibbset, amerikai ellenfelét a shenzeni tenisztornán. Halepnek csupán egy óra nyolc perc kellett, hogy továbbjusson, megszerezvén első győzelmét egyesben, miután a párosban Irina Beguval nyert. A továbbjutás 7238 dollárt és 30 WTA pontot biztosított Halepnek, akinek a következő ellenfele a hazai pályán játszó Ying-Ying Duan lesz. Duan 6:2, 7:5-re nyert az orosz Evgenija Rodina ellen.

A világranglista első helye még egy hétig biztos Halep számára: Garbine Muguruza (2. hely WTA) lemondott a brisbane-i tornáról, miután a szerbiai Aleksandra Krunic elleni meccsen komoly izomgörcsöt szenvedett és képtelen volt folytatni a mérkőzést.