Kedd, 2019. szeptember 17., 03.45

Békéscsabán remekeltek az aradi úszók

Húsvét szombatján rendezték Békéscsabán rendezték meg a „Nyuszi úszóverseny” nevet viselő nemzetközi megmérettetést, amely egy interregionális program első részét képezte. A magyarországiak által elnyert pályázat második része Aradon fog lezajlani, az Arad Kupa-Eugen Roman emlékversennyel.

A békéscsabai első versenyen mintegy 250 sportoló vett részt, többek között az Aradi Gloria ISK és az Aradi VSK versenyzői is.

A Gloria ISK-s úszók közül a 11 éves fiúk versenyében Gabriel Sonoc 100 méter gyors arany-, 100 m mellen bronzérmet nyert, Bocancea Dragoş 100 m háton ezüst-, 100 m pillangón bronzot szerzett. A 14 éves fiúk között Gavrilă Viorel 100 m pillangón, háton és gyorson egyaránt elsőként csapott célba, míg a 15 éves fiúk versenyében Rotariu Adrian (Gloria-VSK kettősigazolású) 100 m háton ezüst-, 100 m mellen bronzérmes lett, Deznan Sergiu 100 m pillangón harmadik helyen zárt. Valamennyien Oniţă Dorel tanítványai.

Az ugyancsak Gloria ISK-s Nagy Csaba edző tanítványai is szép eredményeket értek el. A 10 éves fiúknál Şandra Claudiu 100 méter háton lett aranyérmes. A 10 éves lányok versenyében Balaş Bianca 100 m mellen bronz-, 100 gyorson és háton egyaránt ezüstérmet szerzett. Kocsis Hedvig 100 gyorson és 100 háton lett első, míg Dascălu Diana 100 gyorson és háton egyaránt bronzérmet nyert.

A Lipták Márton és Dronca Alin által felkészített Aradi VSK-s gyerekek döntős helyezéseket értek el.