JelenHaz
Vasárnap, 2019. május 26., 20.06

Bronzérmes az aradi kosárlabdacsapat

Fotó: (baschetarad.ro)

Nem volt szükség már a harmadik döntőmeccsre, Brankica Hadzoviccsal a padokon a lányok hazai pályán, itthoni közönség előtt győztek a Brassói Olimpia ellen. Voltak nehéz pillanatok is, mikor a vendégek vezettek, de az aradiak hamar talpra tudtak állni és 15 pont különbséggel, 84:69-re zárták a mérkőzést.

Négy év után újra dobogón az ICIM a hazai bajnokságban!

Öten dobtak 10 pontnál többet szombaton: Williams 19, Lee 17, Ardelean 13 és Mercea 10-et szerzett, míg Ciotir hozzájárulása 8, Dzombetájé 6 pont volt. Az Olimpia csak az első negyedben vezetett (16:26), az utolsóban pedig eggyel több pontot szereztek (13:14). A második és a harmadikban az aradiak 16, illetve 10 ponttal szereztek többet, ennek köszönhetően jelentős előnyt szereztek.

A döntő első meccsét vasárnap este 19 órától játszották, a címvédő Sepsiszentgyörgyi SIC hazai pályán védi meg titulusát a Szatmárnémeti VSK ellen, a másodikat pedig 16-án játsszák idegenben. Döntetlen esetén 18-án, valamint 21-én is sor kerül egy-egy mérkőzésre.