JelenHaz
Szerda, 2019. június 26., 05.28

Copil csak bíztatni akarta ellenfelét, nem volt jó döntés

Az aradi születésű Marius Copil miután hamar távozott a Roland Garrosról, majd az angliai Surbiton Challenger Trophy-n próbált szerencsét, ahol szépen szerepelt.

Marius sorra győzte le ellenfeleit: 6:2, 7:5-re győzött a bosnyák Mirza Basic, két 6:3-as szettel a kanadai Brayden Schnur és 6:3, 6:2-re az ausztrál Matthew Ebden ellen. Az elődöntőben a hazai pályán játszó Daniel Evans-el került össze: a meccs ment egy ideig, de Evans bokafájdalom miatt szünetet kért és kevesen múlott, hogy feladja a küzdelmet. Copil pár percig bírta a széken, majd a bíróhoz és a szervezőkhöz, illetve Evanshoz fordult – ellenfelét arra bíztatva, hogy ne adja fel a harcot, bármilyen következményekkel jár az. A fiatal brit teniszező hallgatott ellenfelére és 7:6, 6:7, 6:4-re sikerült továbbjutnia román versenytársán.