Copil jól kezdett Washingtonban

2017. augusztus 1. 19:05 (kedd) /

Az Aradi VSK teniszezője, Marius Copil (90.) bejutott a Washingtonban zajló 1,75 millió dolláros összdíjazású ATP-teniszverseny 2. fordulójába, miután egy óra és nyolc perces mérkőzésen 6:4, 7:6 (1) arányban legyőzte az amerikai Sekou Bangourát (313.). Győzelmével Copil máris 12 215 dollárral lett gazdagabb és 20 ATP-pontot is kasszírozott. A 2. fordulóban egy másik amerikai, az ATP ranglista 19. helyezett Jack Sock lesz az ellenfele.

Ugyanezen tornán Danyiil Medvegyev sérült bokával, meccslabdát is hárítva jutott a második fordulóba. Az orosz játékos bokája a harmadik szett végén kifordult, de ő nem adta fel, tovább harcolt, s végül nagy csatában győzött az amerikai Reilly Opelka ellen. A legjobb 32 között egy újabb hazai teniszező, Steve Johnson vár rá. Rossz hír a szervezőknek és a nézőknek, hogy a múlt heti atlantai torna győztese, az ugyancsak amerikai John Isner térdsérülés miatt visszalépett. Isner 2007-ben, 2013-ban és 2015-ben döntős volt Washingtonban.

A washingtoni torna 1. fordulójának eredményei: Medvegyev (orosz)–Opelka (amerikai) 6:7 (8-10), 6:3, 7:6 (8-6), Young (amerikai)–Smyczek (amerikai) 4:6, 6:3, 6:4, Mahut (francia)–Fabbiano (olasz) 6:1, 7:6 (7–3), Bhambri (indiai)–Kozlov (amerikai) 7:5, 2:0-nál Kozlov feladta, Paul (amerikai)–Ruud (norvég) 3:6, 7:5, 3:0-nál Ruud feladta, Pella (argentin)–Ramanathan (indiai) 6:4, 6:1, Donaldson (amerikai)–Szela (izraeli) 6:7 (6–8), 6:4, 6:3, Lacko (szlovák)–Halebian (amerikai) 6:3, 6:4, Laaksonen (svájci)–Pospisil (kanadai) 6:7 (7–9), 6:4, 6:3.