BL-csoportkör, második forduló

Csúnyán kikapott a Bayern és a Benfica

2017. szeptember 28., 18.52
Csütörtök

Szerdán este játszották le a Bajnokok Ligája csoportkörében a második forduló mérkőzéseit az A, B, C és D csoportban (az E, F, G, H jelzésűekben

már az előző este). A legnagyobb érdeklődéssel várt találkozó alighanem a Paris Saint-Germain–Bayern München-összecsapás volt amiatt, hogy a PSG az átigazolások folytán jócskán megerősödött, s mindenki kíváncsi volt, mit produkál egy igazi sztárcsapattal szemben. Nos, röviden: kiütötte, noha az első félidő jelentős részében a bajorok játszottak mezőnyfölényben azt követően, hogy a hazaiak Dani Alves góljával már a második percben vezettek. Az uruguayi Cavani még egyszer betalált sszünet előtt, a másodikban a méregdrágán vásárolt Neymar is feliratkozott, a Bayernnek pedig nem volt válasza. Paris Saint-Germain–Bayern München tehát 3:0 (2:0).

A B csoport másik mérkőzésén RSC Anderlecht (belga)–Celtic Glasgow (skót) 0:3 (0:1), ez is meglepetés, az idegenbeli győzelem aránya tekintetében mindenképp.

A Paris Saint-Germain vezet 6 ponttal, 2. Bayern München (3), 3. Celtic Glasgow (3), az Anderlecht még nem szerzett pontot.

Az A csoportban CSZKA Moszkva (orosz)–Manchester United (angol) 1:4 (0:3), FC Basel (svájci)–Benfica (portugál) 5:0 (2:0). Azt, hogy a svájciak öt simát rúgnak a lisszaboniaknak, aligha tippelte meg valaki.

Az állás: 1. Manchester United 6 pont, 2. FC Basel 3, 3. CSZKA Moszkva 3 4. Benfica 0 pont.

A C csoport eredményei: Atlético Madrid (spanyol)–Chelsea (angol) 1:2 (1:0) – az angolok idegenbeli diadala sem tekinthető éppen papírforma szerintinek, a győztes gólt Michy Batshuayi szerezte a 94. percben.

Korábban: Qarabag (azeri)–AS Roma (olasz) 1:2 (1:2).

A Chelsea 6 ponttal áll az élen, 2. AS Roma 4, 3. Atlético Madrid 1 ponttal, a Qarabagnak még nem sikerült pontot szereznie.

D csoport:

Juventus (olasz)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 2:0 (0:0), Sporting CP (portugál)–FC Barcelona (spanyol) 0:1 (0:0). A spanyol sztárcsapat ezúttal nem igazán villogott, egyetlen találata a 49. percben Coates öngóljából született.

Az állás: 1. FC Barcelona 6, 2. Sporting CP 3 (3-3), 3. Juventus 3 (2-3), 4. Olimpiakosz Pireusz 0 pont.  (MTI)