Csütörtök, 2019. július 18., 22.35

Djokovics hengerelt, Federer–Nadal csata a döntőért

2019. július 11., 18.52
Csütörtök

A wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének 5. fordulójában, azaz a negyeddöntőben az első helyen kiemelt Novak Djokovics három játszmában legyőzte a 21. helyen rangsorolt David Goffint. A legjobb négy között az argentin Guido Pellát négy szettben búcsúztató Roberto Bautista Agut lesz az ellenfele. A nyolcadik kiemelt Nisikori Kei az első szettben meglepte Roger Federert, ám a svájci legenda magabiztosan hozta a következő három játszmát, így 13. wimbledoni elődöntőjére készül. Federer az elődöntőben régi riválisával, Rafa Nadallal találkozik, aki három játszmában búcsúztatta az amerikai Sam Querreyt. A két klasszis legutóbb a 2008-as fináléban találkozott egymással Wimbledonban. A szerb világelső 6:4, 6:0, 6:2 arányban nyert belga riválisa ellen, ezzel pályafutása során kilencedszer jutott be a legjobb négy közé Wimbledonban.

A japán Nisikori Kei jól kezdett a nyolcszoros bajnok Roger Federer ellen, ám a svájci négy szettben továbbjutott, így pályafutása 13. elődöntőjére készülhet. Ez volt a 37 éves legenda századik  győztes meccse Wimbledonban, ezzel ő az első a fériak mezőnyében, aki a négy Grand Slam-torna valamelyikén elérte ezt a határt. Djokovicshoz hasonlóan Rafael Nadal is három szettben jutott be a legjobb négy közé, így ő mérkőzik meg Federerrel pénteken. A spanyol „salakkirály” az amerikai Sam Querreyt győzte le a negyeddöntőben. A 33 esztendős kiválóság – aki 2008-ban és 2010-ben győzött az angliai GS-tornán – negyedszer jutott be a legjobb négy közé Wimbledonban.

Ez lesz a 40. ütközet Federer és Nadal régóta íródó rivalizálásában. A két zseni Wimbledonban 2008 óta nem találkozott egymással, amikor egy emlékezetes döntőben Nadal legyőzte Federert. Az elődöntők pénteken 15.00 órától az Eurosport csatornákon élőben nézhetőek. (nso)