Először veszített pontokat a PSG

Írta:
2018. december 3. 18:52 (hétfő) /

Nincsen már hibátlan csapat a francia labdarúgó-bajnokság élvonalában, az első tizennégy fordulót hibátlan teljesítménnyel abszolváló Paris Saint-Germain ugyanis 2:2-es döntetlent játszott a Bordeaux vendégeként. A vendégek a 34. percben Neymar révén szereztek vezetést 0:1-re.

A Bordeaux azonban nem adta fel, és az 53. percben Jimmy Briand révén egyenlített 1:1-re. A 66. percben ismét a PSG szerzett vezetést, Julian Draxler nagyszerű indításával Kylian Mbappé lépett ki, és nem hibázott, 1:2. A 84. percben azonban még mindig volt hazai válasz: a dán válogatott csatár, Andreas Cornelius gyönyörű fejessel állította be a 2:2-es végeredményt.

Nem hozott gólt a Reims vendégjátéka Marseille-ben, a Toulouse pedig a Dijonnal nem bírt. A Rennes két tizenegyesgólt is kapva maradt alul a Strasbourggal szemben. (nso)