JelenHaz
Péntek, 2019. május 24., 10.12

Ezúttal ügyesen legyőzték a temesváriakat

Tavaszias, kellemes napsütésben kezdődött az FC UTA–Temesvári Poli mérkőzés – az aradiak szerencséjére így is végződött, mert felemelt fővel és 2:1-es győzelemmel hagyták maguk mögött a bajnokság 24. fordulóját.

A piros-fehérek rögtön a harmadik percben gólt kaptak: a szögletből rúgott labdát a kapu előtt pár méterről Bilia a hálóba lőtte. Ezt követően húzták-nyúzták a labdát az aradiak, de az első 45 percben sikertelenül – a félidőben úgy nézett ki, hogy egy újabb vereséget könyvel el a csapat.

A második félidőben „Mister” játékosai mintha kettesbe kapcsoltak volna: jobban támadták a temesváriak kapuját, taktikából és passzjátékból nem volt hiány. Az eredmény a kezdés után nyolc perccel meg is látszott, David Miculescu 14 méterről lőtt rúgását nem tudták sem megállítani, sem kivédeni. Az egyenlítést követően úgy tűnt, hogy a meccs újraindult – ekkor pedig jött Cipri Rus és a 75. percben az UTA átvette a vezetést. Jobban is eltávolodhattak volna a 2:1-től, El Hasni, Matei és Rus is szerezhettek volna egy-egy gólt, de a védők mindig közbeléptek.  Ionuț Popa talán ez eddigi legjobb tizeneggyel kezdett meccset: Bodea,  Costin (65. perctől Stahl), Şeroni, El Hasni, Copaci, Ciucur, Melinte, Neagu (61. perctől C.Matei), Kanda, Miculescu (80. perctől Hrezdac) és Cipri Rus. Három pont és egy fontos morálnövelő győzelem – a következő fordulóban a Nagyváradi Luceafărult fogadják a Motorul-pályán, remélhetőleg a 16. helyen stagnáló csapat nem fog gondot okozni a fiúknak.

További eredmények: CS Balotești–Konstancai Farul 0:1, Energeticianul–FC Argeș Piteși 0:0, Metaloglobus–CS Mioveni 2:0, Pandurii Târgu Jiu–Daco-Getica 0:2, Sportul Snagov–Dacia Brăila 1:0 ASU Poli–Aerostar Bacău 1:2. Vasárnapi mérkőzések: Academica Clinceni–Ripensia (11.00 órától), Luceafărul–Kolozsvári „U” (13.00 órától), Chindia Târgoviște–Petrolul Ploiești (15.00 órától).

Következik (március 16-án 11.00 órától): Aerostar–Kolozsvár, Mioveni–Chindia, Brăila–Balotești, Daco-Getica–Metaloglobus, Farul–Pandurii, Argeș–ASU Poli, Petrolul–Energeticianul, Poli–Clinceni, Ripensia–Snagov, FC UTA–Luceafărul.