Fölszálott a páva

Szerda, 2018. november 21., 23.05

Fucsovics szettet lopott Djokovicstól, de a bravúr nem jött össze

Fucsovics Márton négy játszmában, 6:3, 3:6, 6:4, 6:0-ra kikapott a kétszeres US Open-győztes Novak Djokovicstól a New York-i kemény pályás Grand Slam-torna első fordulójában. A magyar játékos a harmadik szettben brékelőnyben vezetett 4:2-re, onnantól kezdve viszont sajnos nem nyert játékot. A mérkőzés 2 óra 58 percig tartott a tikkasztó hőségben. Fucsovics Márton pályafutása során először találkozott tétmérkőzésen Novak Djokoviccsal – sajnos a nem túl szerencsés sorsolásnak köszönhetően éppen a US Open első fordulójában. A világranglista hatodik helyén álló szerb klasszis esélyeshez méltóan kezdett: semmire nyerte az első adogatását, majd azonnal brékelte a magyar teniszezőt. Az óriási melegtől szemmel láthatóan szenvedő Djokovics jól gazdálkodott a brékelőnyével, a saját adogatásait magabiztosan hozta (Fucsovics bréklabdához sem jutott), így az első szettet 39 perc alatt 6:3-mal az övé lett.

A nagy melegre való tekintettel 10 perces szünet következett a negyedik játszma előtt, ez pedig egyértelműen az előnyben lévő Djokoviccsal tett jobbat: a szerb alig több mint fél óra alatt 6:0-val lerendezte a negyedik szettet, így ha nyögvenyelősen is, de 6:3, 3:6, 6:4, 6:0-ra legyőzte Fucsovics Mártont. (nso)