Európa Liga, csoportkör, 2. forduló

Győzött a FCBS, nem megy a németeknek

2017. szeptember 29., 17.35
Péntek

A romániai első osztályú bajnokság tavalyi ezüstérmese, a FCSB eddig  hibátlanul szerepel az európai klubcsapatok B-kategóriájának számító Európa Ligában: a G csoportban szerdán este Svájcban 2:1-re legyőzte az ottani bajnokság pillanatnyilag sereghajtóját, az FC Luganót. Két teljesen ellentétes félidőt láthatott a néző, a házigazdák már a 14. percben vezetéshez jutottak Mattia Bottani révén, az első játékrész a svájciak vezetésével zárult. A második félidő azonban a vendégeké volt, akik Constantin Budescu góljával (58) kiegyenlítettek, majd Junior Morais (64) találatával a győzelmet is megszerezték – nem minden izgalom nélkül, mert a hazaiaknak is voltak helyzeteik. A vendégek az első félidőben egy kezezésnél büntetőt reklamálták, az ukrán játékvezető azonban nem adta meg.

A bukaresti piros-kékeknek egyébként az volt az első svájci győzelmük két döntetlen és négy vereség után.

A német csapatoknak, az eddigiek szerint, nagyon nem megy: miután a Borussia és a Bayern München is vereséget szenvedett a BL csoportkörének második forulójában, ezúttal a Ligában szereplő három csapat kapott ki, az 1. FC Köln ráadásul saját otthonában a belgrádi Crvena zvezdától. Az 1899 Hoffenheim egy bolgár, a Hertha BSC egy svéd csapattól szevedett vereséget.

EREDMÉNYEK:

A csoport:

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–Villarreal (spanyol) 0:0, Asztana (kazah)–Slavia Praha (cseh) 1:1 (1:1).

Az állás: 1. Villarreal 4 pont (3-1), 2. Slavia 4 (2-1), 3. Makkabi Tel-Aviv 1 (0-1), 4 Asztana 1 (2-4).

B csoport:

Partizan Beograd (szerb)–Dinamo Kijev (ukrán) 2:3 (2:0), Skenderbeu (albán)–Young Boys (svájci) 1:1 (0:0).

Az állás: 1. Dinamo 6, 2. Young Boys 2, 3. Partizan 1 (3-4), 4. Skenderbeu 1 (2-4).

C csoport:

Ludogorec (bolgár)–1899 Hoffenheim (német) 2:1 (0:1), Braga (portugál)–Basaksehir (török) 2:1 (1:1).

Az állás: 1. Braga 6, 2. Ludogorec 4, 3. Basaksehir 1, 4. Hoffenheim 0.

D csoport:

AEK Athén (görög)–Austria Wien (osztrák) 2:2 (1:1), AC Milan (olasz)–HNK Rijeka (horvát) 3:2 (1:0).

Az állás: 1. Milan 6, 2. AEK 4, 3. Austria 1, 4. Rijeka 0.

E csoport:

Olympique Lyon (francia)–Atalanta (olasz) 1:1 (1:0), Everton (angol)–Apollon Limasszol (ciprusi) 2:2 (1:1).

Az állás: 1. Atalanta 4, 2. Limasszol 2 (3-3), 3. Lyon 2 (2-2), 4. Everton 1.

F csoport:

Lokomotiv Moszkva (orosz)–Fastav Zlín (cseh) 3:0 (3:0), Sheriff Tiraspol (moldovai)–FC Köbenhavn (dán) 0:0.

Az állás: 1. Lokomotiv 4, 2. Köbenhavn és Sheriff 2 (0-0), 4. Zlín 1.

G csoport:

Viktoria Plzen (cseh)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 3:1 (1:0), Lugano (svájci)–FCSB (román) 1:2 (1:0).

Az állás: 1. FCSB 6, 2. Hapoel Beer-Seva és Plzen 3-3 (3-4), 4. Lugano 0.

H csoport:

BATE Boriszov (fehérorosz)–Arsenal (angol) 2:4 (1:3), FC Köln (német)–Crvena zvezda (szerb) 0:1 (0:1).

Az állás: 1. Arsenal 6, 2. Crvena zvezda 4, 3. BATE 1, 4. Köln 0.

I csoport:

Salzburg (osztrák)–Olympique Marseille (francia) 1:0 (0:0), Konyaspor (török)–Vitoria Guimaraes (portugál) 2:1 (1:0).

Az állás: 1. Salzburg 4, 2. Konyaspor 3 (2-2), 3. Marseille 3 (1-1), 4. Guimaraes 1.

J csoport:

Athletic Bilbao (spanyol)–Zorja Luhanszk (ukrán) 0:1 (0:1), Östersunds (svéd)–Hertha BSC (német) 1:0 (1:0).

Az állás: 1. Östersunds 6, 2. Zorja 3, 3. Athletic Bilbao és Hertha 1-1 (0-1).

K csoport:

Lazio (olasz)–Zulte Waregem (belga) 2:0 (1:0), Nice (francia)–Vitesse (holland) 3:0 (2:0).

Az állás: 1. Nice 6 (8-1), 2. Lazio 6 (5-2), 3. Vitesse 0 (2-6), 4. Waregem 0 (1-7).

L csoport:

Rosenborg (norvég)–Vardar Szkopje (macedón) 3:1 (1:0), Zenit (orosz)–Real Sociedad (spanyol) 3:1 (2:1)

Az állás: 1. Zenit 6, 2. Real Sociedad 3 (5-3), 3. Rosenborg 3 (3-5), 4. Vardar 0.