Vasárnap, 2018. február 18., 10.48

Halep, Cârstea és Bogdan továbbjutottak

A hat román női játékosból eddig Mihaela Buzărnescu és Monica Niculescu esett ki, Irina Begu után Simona Halep, Sorana Cârstea és Ana Bogdan jutottak tovább az Ausztráliai Open második szakaszába. Simona 7:6, 6:1-ra nyert az otthoni pályán játszó Destanee Aiava ellen kínos körülmények között: a meccs elején Aiava a meleg miatt panaszkodott, ezért az orvosok leaállították a játékot, a második szettben Halep félrelépett, és sérült bokával kellett folytatnia a mérkőzést. A meccs után a román játékos komoly fájdalmakkal küzdött és hozzátette, hogy aggódik sérülése miatt. A következő szakaszban a kanadai születésű Eugenie Bouchard ellen játszik.

Sorana 5:7, 6:4, 6:3-as szetekkel győzte le Zarina Diast, ellenfele Lucie Safarova cseh sportoló lesz. A torna egyik meglepetését Ana Bogdan szerezte: a jelenleg a 108. helyen álló teniszező két szettben, 6:3, 6:2-vel jutott tovább Kristina Mladenovicon, aki a WTA ranglista 11. helyét foglalja el. Ana következő ellenfele a világ 54. legjobb teniszezője, Yulia Putintseva lesz. A győztes sportolók fejenként 80 000 dollárt és 70 WTA-pontot biztosítottak be maguknak.