Hátrányban a Kolozsvári VSC

Írta:
2019. augusztus 21. 18:29 (szerda) /

Hét év után újra felcsendült a Bajnokok Ligája-himnusz a kolozsvári dr. Constantin Rădulescu Stadionban, ám a playoffkör első mérkőzésén ezenkívül nem sok öröme volt a közel 18 ezer hazai nézőnek. A Slavia játékosai ugyanis alig engedték labdához jutni a VSC-t, és a 62 százalékos labdabirtoklásuk mellett könnyedén eljutottak a román címvédő kapuja elé. A hazaiak az első húsz percben csak a pontatlan vendéglövéseknek és a túlkombinált támadásoknak köszönhetően úszták meg kapott gól nélkül, miközben ellentámadásokra alig volt esélyük, annyira hátraszorultak. A 27. percben George Țucudean csukafejesével a VSC mégis közel járt a vezetéshez, de Ondrej Kolár kiütötte a bal alsó sarokra tartó labdát. Egy perccel később pedig már vezetett a Slavia: szöglet után Lukás Masopust lőtte át 18 méterről a beszorult hazai védelmet, Giedrius Arlauskis kapus nem is látta a labdát. 0:1

A szünet után Mario Rondón becserélésével feljavult a VSC támadójátéka, több párharcot is megnyert a román bajnok. A frissen beálló venezuelai csatár az 51. percben éles szögből a bal kapufa tövére lőtte a labdát, az igazi egyenlítési lehetőséget azonban a hajrában kapta meg a kolozsvári csapat, amikor Peter Olayinka elhúzta Bilel Omrani lábát a tizenhatoson belül. A büntetőt azonban pocsékul végezte el a francia csatár, és az erőtlenül balra küldött labdát Kolár hárítani tudta. A lefújáskor a mintegy 400 cseh szurkoló hangja zárta le a párharc első meccsét. (nso)