Hazai és aradi híregyveleg

Írta:
2017. augusztus 29. 18:48 (kedd) /

Tenisz. Simona Halep sportszerűen elismerte, hogy a US Open első, keddre virradóra lejátszott fordulójában (pechjére) az orosz Marija Sarapova, a drogproblémák miatt hosszabb ideje felfüggesztett, és most visszatért orosz teniszezőnő jobb volt nála. (Az igazsághoz tartozik, hogy ezúttal is a kettejük közötti párharcban eddig mindig nyertes Sarapova került ki győztesként). Most három szettben (6:4, 4:6, 6:3 arányban) bizonyult jobbnak Flushing Meadows-ban. Halep azt nyilatkozta a mérkőzést követően: megtett mindent, amit tudott, de ellenfele jobb volt. Sarapova szerint nagyon nehéz és nagyon jó meccs volt, és persze nagyon örült, hogy világranglista (pillanatnyilag) második helyezettjét sikerült az első fordulóban kivernie. Az aradi Copil is búcsúzott. A rangos US Open tornán indult Marius Copil aradi teniszező ugyancsak kiesett az első fordulóban: a 26 éves, az ATP listán 87. versenyzőt három szettben, 6:3, 6:3, 6:4 arányban legyőzte a francia, a ranglistán jóval előbb álló Jo-Wilfried Tsonga egy hét perc híján kétórás mérkőzésen. Valamelyes vigasz az aradi versenyző számára, hogy így is kap 10 ATP pontot és 43 313 dollárt megjelenéséért.

Strandröplabda: ezüstérmes az Aradi Fan. A Cătălin Lelea–Adrian Holhoș összetételű Fan Arad ezüstérmes lett a Mamaian lebonyolított oraszágos strandröplabda-bajnokságon. Az aradi csapat a Nagyszebenben, Kolozsváron és Aradon lebonyolított selejtezők után minősült az országos versenyre, ahol végül a resicabányai párossal szemben 2:1-re elveszített mérkőzés után került a második helyre. Arad ezen kívül több, az 5:10. helyért folyó küzdelemben is helyt állt (más városokbeli versenyzőkkel közösen alkotott csapatokban). Arad az utóbbi öt esztendőben ötször minősült a döntőre, amelyekből kétszer győztesen került ki.  Labdarúgás.Hét játékvezető minősült a IV. Ligára. Az Arad Megyei Játékvezetői Bizottság döntése értelmében versenyvizsga nyomán összesen hét bírót – Flavius Bădică, Flavius Neagu és Natanael Pană mérkőzésvezetőt, valamint négy partjelzőt, Denis Calnacov, Sergiu Mona, Cristian Takats şi Cătălin Turgyan – hatalmaztak fel a IV. Liga meccsein való bíráskodásra.  Aradi játékvezető a Wales–Ausztria meccsen. Két héttel azután, hogy az európai bajnokcsapatok küzdelmei során a Celtic Glasgow és FC Astana mérkőzést vezette, az aradi Ovidiu Haţegan újabb megbízást kapott: a Wales–Ausztria-mérkőzésen dirigál a 2018-as oroszországi világbajnoki selejtezők keretében. A két csapat számára sorsdöntő az összecsapás, hiszen a D csoport 3-4. helyén állnak egyaránt 8 ponttal. A mérkőzésre szeptember 2-án este kerül sor, a partjelzők ugyancsak románok lesznek ugyanúgy, mint a tartalék játékvezető. Tíz érem a román csapatnak az Univesiadén. A 4x100 méteres női váltó bronzérmet szerzett a Taipeiben zajló Universiadén, a román lányok az utolsó női atlétikai próbán a lengyel és mexikói váltó után végeztek. Ezzel Románia hatodik érmét nyerte atlétikában, összességében a tizediket (de még vannak versenyek).