Csütörtök, 2019. szeptember 19., 16.16

Ibrahimovic bajnokká tette az Intert

A másfél hónapos kihagyás után visszatért Zlatan Ibrahimovic két góljával győzött Parmában az Internazionale a hét végén, így megvédte bajnoki címét a Serie A-ban. A milánóiak sorozatban harmadszor lettek aranyérmesek. A BL-selejtezőt érő negyedik helyet a Fiorentina kaparintotta meg az AC Milan elől, amely így csak az UEFA-kupában indulhat.

A 38., utolsó forduló eredményei: Parma–Internazionale 0:2, Catania–AS Roma 1:1, AC Milan–Udinese 4:1, Atalanta–Genoa 2:0, Cagliari–Reggina 2:2, Empoli–Livorno 2:1, Lazio–Napoli 2:1, Siena–Palermo 2:2, Torino–Fiorentina 0:1..

A végeredmény: 1. Internazionale 85 (BL-főtábla), 2. AS Roma 82 (BL-főtábla), 3. Juventus 72 (BL-selejtező), 4. Fiorentina 66 (BL-selejtező), 5. AC Milan 64 (UEFA-kupa), 6. Sampdoria 60 (UEFA-kupa), 7. Udinese 57 (UEFA-kupa)…, 18. Empoli 36, 19. Parma 34, 20. Livorno 30 ponttal (utóbbi három kiesett)

A góllövőlista végeredménye: Alessandro Del Piero (Juventus) 21, David Trezeguet (Juventus) 20, Marco Borriello (Genoa) 19, Adrian Mutu (Fiorentina), Antonio Di Natale (Udinese), Zlatan Ibrahimovic (Internazionale) 17-17 góllal.