JelenHaz
Vasárnap, 2019. október 20., 02.01
Temesvári Polihnica Izometal „U” VKK–Lisszaboni Benfica 21:22 (8:10)

Keserű búcsú a Challenge Kupától

Szombat este a Temesvári Politehnica Izometal férfi kézilabdacsapata búcsút vett a Challenge Kupa további küzdelmeitől, miután a negyeddöntők visszavágóján 21:22-es vereséget szenvedett a Lisszaboni Benficától, amely az első meccsen 32:22-es eredménnyel már eldöntötte a továbbjutó sorsát.

A sérült Sadoveac nélkül felálló temesváriaknak esélye sem volt a portugál élcsapat ellen, csupán az első percekben, 1:0-nál és 2:1-nél sikerült vezetniük, a 24. percben már 5:10 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben a hazaiaknak még sikerült átvenniük egyszer a vezetést 12:11-re, de a piros-fehérek egy pillanatig sem érezhették veszélyben a továbbjutást. A Poli kézilabdázói meglehetősen pecheseknek bizonyultak Grasu lesérülése mellett Fenici, Cristescu, Ţone és Florea heteseket vétettek.

Gólszerzők: Fenici 4, Şimicu 4, Cristescu 3, Varga 3, Mirkovic 2, Corlija 2, Ţone 1, Ţica 1, Florea 1, illetve Carlos Carneiro 5, Luis Nunes 5, Georgi Zakin 3, Claudio Pedroso 3, Joao Antunes 2, Pedro Jeronimo 2, Joao Pais 2.