JelenHaz
Kedd, 2019. november 19., 12.19
Országos sportlövő-bajnokság

Két bronzérmet szereztek az aradi ifik

Az aradi Sorin Babii sportlövő komplexumban zajló országos sportlövő-bajnokság ifjúsági versenyeinek légpuska döntőjében nem volt aradi érdekeltség a tegnapi zárónapon, a légpisztolyosok számában azonban nem kevesebb, mint hat aradiért szoríthattunk. Mind a lányoknál, mind pedig a fiúknál három-három versenyző lőtte be magát a nyolcas döntőbe, amelyből egy-egy bronzérem jutott az Aradi VSK-nak.

A fiúknál Cătălin Raţă 661,3 kört teljesített, ami a 3. helyre volt neki elegendő. Az Aradi VSK sportlövője előtt a Poli Iaşi-Steaua kettősigazolású versenyzője, Victor Săcăleanu (663,5) és a Nagyváradi CSU sportlövője, Szűcs Csongor (662,5) végzett. A másik két aradi közül Adrian Cimpoaie 642,3 kört lőtt, ami az 5. helyet jelentette, míg Octavian Paul a maga 638,1 körével a 6. helyen zárt.

Az ifjúsági lányok versenyében – a felnőttek között az első helyet az utolsó körben elvesztő – Laura Mihalcea (Dinamo) lett az aranyérmes 467,5 körrel. 2. Laura Pacolciuc (Rădăuţi-I ISK) 462,6-tal, 3. Anca Sârbu (Aradi VSK) 458,5-tel. Utóbbi egyébként a 6. helyen zárt Giorgiana Pinteával (445,6) együtt kvalifikálta magát a március végi Európa-bajnokságra. A harmadik aradi sportlövő lány, Cristina Popa a 8. helyen zárta az ob-t, 439,2 ponttal.