Fölszálott a páva

Szerda, 2019. november 13., 17.11
Bajnokok Ligája 2019–2020

Két büntető, két piros, két öngól és néhány másodpercig kilenc gól

A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 4. fordulójában a Chelsea őrült meccsen 4:4-et játszott az Ajaxszal, míg a másik mérkőzésen a Valencia 4:1-re legyőzte a Lille-t.

Ahhoz képest, hogy az eddig 4.18 és 3.4 gólos átlagú meccseket játszó csapatok első csatáján a 86. percig kellett várni az egyetlen találatra, most a negyedik percben még mindkét együttes eredményes volt! Előbb az első meccsen a videobíró miatt góljától megfosztott Quincy Promes szabadrúgását Tammy Abraham lőtte saját kapujába, majd Pulisic elesett Veltman szabálytalansága után a 16-oson belül, a büntetőt pedig Jorginho rendkívül magabiztosan értékesítette (1:1).

Az első negyedóra végén Abraham az Ajax kapuját is bevette, igaz, lesről, majd rögvest Tadics vehette volna vissza az előnyt, de nem találta el a jobb felsőt. A 20. percben a nyomás góllá érett, Zijes jobb oldali beadását Promes a leshatárról fejelte a kapuba, ezúttal már a videobíró sem szólt közbe (1:2). Nem sokkal később Abraham megint saját kapujára volt veszélyes, a 35. percben pedig csodagólt láthattunk, Zijes szöglettel felérő szabadrúgása a hosszú oldali kapufáról középre vágódott, Kepa arcáról pedig a saját kapujába került a labda, újabb öngól (1:3)!

A londoniak megpróbálták pörgetni a játékot, de egy kontra végén Lisandro Martínez járt legközelebb az újabb gólhoz, így maradt a kétgólos különbség a szünetre. A fordulást követően teljesen más Chelsea érkezett a pályára, helyzetek sorát dolgozta ki, mégis az Ajax szerzett újabb gólt, ezúttal Van de Beek révén (1:4). Aki azt hitte, eldőlt a meccs, tévedett. A 63. percben Azpilicueta a leshatárról szépített, majd a 69. perc határán teljesen megváltozott a találkozó lefolyása: 10 másodperc alatt Blindet és Veltmant is kiállította a játékvezető, miközben a Chelsea büntetőhöz jutott.

Jorginho ezúttal is magabiztos volt, majd a szünetben beálló James is betalált, így már 4–4 volt az állás! Innentől kezdve felborult a pálya, Azpilicueta pedig a 78. percben fordított, de csak néhány másodpercig örülhetett, a videobíró ugyanis kezezést jelzett ezúttal.

A hollandok kilenc emberrel is próbáltak támadni, Tadics remek szólója után Álvarez lövésénél Kepának bravúrt kellett bemutatnia, ám a Chelsea legalább három gólt rúghatott volna a végjátékban, így mindkét csapat sajnálhatja, hogy csak egy pontot szerzett. (nso)

A keddi mérkőzések további eredményei: Dortmund–Inter Milan 3:2, Liverpool–Genk 2:1, Lyon–Benfica 3:1, Napoli–Salzburg 1:1, Barcelona–Slavia Prága 0:0, Zenit Szentpétervár–RB Leipzig 0:2.