Két meccsen egy pont kell a kolozsváriaknak a továbbjutáshoz

Írta:
2019. november 10. 18:16 (vasárnap) /

Négy forduló után egyetlen pontra van a továbbjutástól a román bajnok Kolozsvári VSC, miután a csapat másodszor is legyőzte a Rennes-t az Európa-liga csoportkörében.

A francia kupagyőztes idegenben is már az első perctől kezdve támadólag lépett fel, de lövéseik hiába voltak pontosak, egyikben sem volt elég erő, hogy túljárjon Giedrius Arlauskis eszén. A CFR litván kapusa a 35. percben, M’Baye Niang fejesénél védett igazán nagyot, amikor a jobb felső sarokból tolta ki a labdát. A kolozsvári csapat főként az ex-újpesti Lacina Traoré felé ívelgetett labdákkal próbált támadni, de az elefántcsontparti csatár egyszer sem tudott kapura fordulni.

A második félidőben is folytatódott Arlauskis kapujának ostroma, de sem Raphinha 2 méterről, sem Bourigeaud 35-ről nem tudta megrezegtetni a hálót. A legtöbb gondot éppen csapattársa, Kevin Boli okozta a hazai kapusnak egy túl erős hazaadással, de ekkor is szögletre ütötte a labdát.

A kihagyott helyzetek a hajrában bosszulták meg magukat, amikor Deac szöglete után a csereként beállt Mario Rondón a franciák kapujába fejelte a labdát. A venezuelai támadót két perccel később egy nyújtott lábbal történő szabálytalanságért kiállította Tiago Martins portugál játékvezető, ám a kolozsvári nézők mindent megbocsátottak neki, amikor a negyedik ráadás-percben támadó szabálytalanság miatt nem adta meg Siebatcheu gólját, így nem egyenlített a Rennes, maradt az 1:0. (nso)

A negyedik csoportmérkőzések további eredményei: Borussia–AS Roma 2:1, Braga–Besiktas 3:1, Espanyol–Ludogorets 6:0, Ferencváros–CSZKA Moszkva 0:0, Feyenoord–Young Boys 1:1, Manchester United–Partizan Belgrád 3:0, Oleksandriya–St. Etienne 2:2, Rangers–FC Porto 2:0, Wolfsberger AC–Basaksehir 0:3, Wolfsburg–Gent 1:3, Wolves–Slovan Pozsony 1:0, APOEL–Qarabag 2:1, FC Basel–Getafe 2:1, Dudelange–Sevilla 2:5, FC Köbenhavn–Dinamo Kijev 1:1, Krasznodar–Trabzonspor 3:1, LASK Linz–PSV Eindhoven 4:1, Lazio–Celtic 1:2, Lugano–Malmö FF 0:0, Rosenborg–Sporting Lisszabon 0:2, St. Liege–Frankfurt 2:1, FC Asztana–AZ Alkmaar 0:5.