JelenHaz
Péntek, 2019. augusztus 23., 08.35

Kikapott Simona Halep a madridi döntőben

A világon a harmadik legjobb teniszezőnő, Simona Halep szombaton immár negyedik alkalommal veszítette el a Madrid Open torna döntőjét: két 6:4-es szettel kapott ki a hetedik legjobbtól, a holland Kiki Bertenstől.

A negyeddöntőben 7:5, 7:5-re győzött az ausztrál Ashleigh Barty ellen, az elődöntőben pedig 2:6, 7:6, 0:6-ra győzte le a svájci Belinda Bencic-et. Az első három legjobb játékos közül csak Halep volt idén döntős: a világelső Naomi Oszákát Bencic ejtette ki 6:3, 2:6, 5:7-re a döntő előtt egy körrel, Halep döntős ellenfele pedig a cseh Petra Kvitovát 6:2, 6:3-ra az elődöntőben.

A vereség miatt Simona nem tudta visszavenni világelső pozícióját, és marad csak a harmadik a sorban – Kiki Bertens először nyerte meg a tornát, a hetedik helyről pedig feltornászta magát a negyedikre. A legutóbbi Halep–Bertens döntő meccset is a holland nyerte meg az amerikai cincinatti tornán tavaly.