JelenHaz
Hétfõ, 2019. október 21., 03.03

Könnyen legyűrték a ciprusiakat

Ionel Ganea csapatkapitány “duplázott” az Onisilos ellen
A Temesvári Politehnica 1921 Ştiinţa labdarúgócsapata 6:0-ra nyerte meg harmadik ciprusi felkészülő mérkőzését: ifj. Dusan Uhrin vezetőedző tanítványai az Onisilos (ciprusi II. Liga) együttesével találkoztak Ayia Napában. Artyom Karamian már a hetedik percben vezetést szerzett csapatának, amikor is Ganea beadását magabiztosan értékesítette. Ganea, aki a mérkőzés egyik legjobbja volt, a 22. percben két gólra növelte együttese előnyét. Tíz perc elteltével már 3:0 volt a Poli javára, ezúttal is a csapatkapitány volt eredményes. A térfélcsere után a hazaiak óriási szépítési lehetőséget hagytak ki: Zimmermann a 65. percben büntetőt védett. Az utolsó negyedórában alakult ki a teniszjátszmára emlékeztető végeredmény: Popovici, Axente, majd az utolsónak leigazolt Martinez parádés mozdulattal talált be. Uhrin mester a következőket küldte pályára: Popa (Zimmermann – 46.) – Bădoi (Popovici – 66.), Scutaru (Raţiu – 68.), Cânu, Latovljevic (Milhazes – 68.), Stancu (Luchin – 46.), Srhoj (Borbély – 68.), Abiodun (Martinez – 46.), Artyom Karamian (Sandu – 62.) – Ganea (Rusic – 46.), Axente.

Az Onisilos elleni találkozón visszatért a bánságiak csapatába Valentin Bădoi és Mircea Axente, akik az előző mérkőzéseken megfázás miatt nem léptek pályára. John Wayne Srhoj hosszú távolmaradás után újból kezdő volt, Costel Pantilimont, Gigel Bucurt, Milos Brezinskyt és Arman Karamiant pihentette a szakmai stáb. Dan Alexa sérült, részletes orvosi kivizsgálás érdekében már tegnap hazautazott Temesvárra, Marian Aliuţă a bokáját fájlalta, de sérülése nem súlyos – tegnap már teljes intenzitással edzhetett.
Ma 15 órától a Larnacai Alpha Sports Centre pályáján a Poli együttese a cseh Slovan Liberec ellen játszik. Vasárnap, a ciprusi edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzésén ugyancsak Larnacában 15 órától az ukrán Metalurg Donyeck együttesével játszanak. Mindkét találkozót figyelemmel követi majd a Poli tegnap odaérkezett vezetősége is: Marian Iancu klubelnök, Emil Roşianu alelnök, valamint Gheorghe Chivorchian, az igazgatótanács elnöke is a csapat mellett szeretne lenni.