Kedd, 2019. szeptember 17., 03.26
Temesvári ELBA–Medgyesi Gaz Metan 101:86 (52:32)

Laza győzelem Medgyes ellen

Dragoslav Markovic tőle szokatlan módon egy zsákolást is megeresztett a végére

A Temesvári ELBA VKK férfi kosárlabda együttese szombat este különösebb erőfeszítések nélkül 101:86-ra verte le a Medgyesi Gaz Metan csapatát, így Dragan Petricevic gárdája csupán egy győzelemre van az ötödik hely megszerzésétől.

A temesvári sportolók elejétől a végéig irányították a Constantin Jude Sportcsarnokban rendezett találkozót, egy adott pillanatban 22 ponttal is vezettek.

A temesváriak csapatában nem szerepelhetett a fiatal Daniel Tudosă, mert a csapat pénteki edzésen térdsérülést szenvedett. Annak ellenére, hogy a mérkőzést zárt kapuk előtt kellett lejátsszák, a lelátókon jelen volt Anne Marie Părău – a temesvári kosárlabdázó hölgy Reims csapatával a kilencedik helyen zárta a francia bajnokságot.

Ami a játékot illeti a lila-fehér kosarasoknak sikerült megbosszulniuk az őszi verességet: az első negyed után már 34:15-re vezettek. Az eredmény láttán a hazaiak kiengedtek, így a szászok a második tíz perc végére feljöttek tíz pontra. A nagyszünet után a vendégek nem tágítottak, sorra bement az összes távoli próbálkozásuk, így Petricevic tanítványai képtelenek voltak meglógni az eredményjelző táblán. Az utolsó negyedben a medgyesiek kifulladtak, az ELBA végül nyugodtan fejezhette be mérkőzését, hiszen két perccel a vége előtt már 20 pont volt a különbség a két csapat közt. A végére Dragoslav Markovicnak egy zsákolás is belefért, így sikerült meghaladniuk a kritikus 100 pontot, végül 101:86-os eredménnyel ért véget az 5-6 helyek első találkozója.

“Lezser győzelem volt részünk, szerintem az első negyed után már egyértelmű volt a győztes csapat kiléte. Volt némi pontatlanság játékunkban, de nem csoda, hiszen tíz napja nem játszottunk tétmérkőzést, ezért kiestünk a formából. Ebből a szempontból Medgyesnél volt az előny, mert ők játszottak múlt vasárnap is. Az a legfontosabb, hogy vezetjük a helyosztót 1:0-ás eredménnyel.” – vonta le a következtetéseket Dragan Petricevic vezetőedző.

Az ELBA pontszerzői: Velickovic 19, Păltinişanu 18, Pesici 17, Radmanovac 16, Nenad Markovic 14, Kabengele 9, Dragoslav Markovic 6, Slabu 2. A vendégek legjobb embere Tudor Aurelian Dumitrescu volt, aki egymaga 26 pontot szerzett a Gaz Metannak. A második mérkőzést az eredeti programtól eltérően a kedden rendezik meg Medgyesen.