Kedd, 2019. szeptember 17., 03.35
Rögbi Nemzeti Divízió

Létrejött a várt Steaua–Dinamo döntő

A most célt is elérő Vali Ursache nemcsak új csapatának, hanem a válogatottnak is alapembere

A rögbisek Nemzeti Divíziójában vasárnap az elődöntőkre került sor. Ezeken az alapszakasz első két helyezettje (Steaua és Dinamo) hazai pályán fogadhatta a 4. (Nagybánya) illetve 3. helyen (Farul) végzett csapatokat.

Előbb a Steaua–Nagybánya meccsre került sor, mely nem sok izgalmat okozott a két csapat szurkolói számára. A fináléban elvesztett kupadöntő után a katonacsapat a bajnoki címmel szeretné kárpótolni magát, így nem csoda, hogy azonnal döntésre akarta vinni a találkozó sorsát: 5 perc után már a 2. céljukat vitték be! A félidőig még 1-1 cél esett és 24:13-as Steaua előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. A folytatás is hasonlóan alakult: a Steaua egy újabb céllal kezdett, majd ráült az eredményre, így a meccsvégi  vendégcél már csak a vereségük arányát kozmetikázta. Ezzel a 29:20-as győzelemmel a Steaua lépett elsőként a május 31. döntőbe.

A volt aradiak ismét főszerepet játszottak: közülük a steauás Fercu 3 célpasszal, Ursache és Dimofte pedig 1-1 látványos céllal vétette észre magát. Rajtuk kívül még Băsălău is a pályán volt, akárcsak a bányaiaknál kezdőként játszó Ene (aki szintén célszerző volt) és Preda.

Sokkal nagyobb izgalmakat hozott az ezt követő Dinamo–Farul mérkőzés, ahol nem sok hiányzott a szenzációhoz: a vendéglátók csak 23:22-re tudtak nyerni az 55 percig (ekkor még 10:22 volt az állás) kiválóan játszó tengerpartiak ellen! Az 5 grúzzal és egy namíbiaival felálló Farul a 47. percben már a 4. célját vitte be a meglepett bajnokcsapat portájára, de az üdvösséghez ez sem bizonyult elégnek. A Dinamo előbb két büntetővel felzárkózott (16:22), majd 7 perccel a vége előtt jött a kegyelemdöfés is: egy cél, majd a kitűnő pontrúgó Stanca sikeres jutalomrúgása, és ez elég is lett egy minimális győzelemre.

A Dinamo ezzel megismételte tavaszi bravúrját, amikor Konstancán, az utolsó 5 percben elért 2 céljával sikerült megfordítaniuk egy hasonló, vesztes állást. A volt contor groupos Adăscăliţei a győztesek egyik legjobbja volt.

A mérkőzés kétség kívülien negatív hőse a tavaly még dinamós Cătălin Nicolae volt, aki 3 büntető-, és 4 jutalomrúgásából mindössze 2 pontot ért el, pedig némelyiket közülük egészen kedvező pozícióból végezhetett el.

Csapata győzelméhez elég lett volna még egy 2 pontot érő jutalomrúgás értékesítése is.

A bajnoki cím sorsa a Steaua–Dinamo, a bronzérem pedig a Farul–Nagybánya mérkőzéseken dől el.

Ezekre a szezonzáró mérkőzésekre már a fővárosi „Diadalív” rögbi-stadionban kerül sor.