JelenHaz
Kedd, 2019. október 22., 08.48

Megtört a győzelmek sorozata szerda délután

(uta-arad.ro)

Izgalmas és harccal teli fordulón van túl az FC UTA – a bajnokság 29. mérkőzése hat gólt hozott, hármat a házigazdáknak, hármat a Pandurii Târgu Jiunak. Nem nagyon akartak a vendégek engedni, szükségük volt nagyon a pontokra: három pont választotta el őket a kieső zónától egy fordulóval korábban, jelenleg pedig előnyük eggyel megnőtt és egy helyet is javítottak.

A két negyvenöt perc teljes mértékben ellentétes volt: az elsőben a Pandurii nem habozott sokáig, és 25 perc alatt két gólt lőtt (9. Popescu, 25. Blejdea). A félidőben két góllal minuszban és hatalmas nagy szurkolói „füttyzáporban” vonultak vissza a „piros-fehérek”. A szünet után mintha egy teljesen más csapat lépett volna a pályára – az 57. percben David Popa ahogy hozzáért a labdához, gól lett belőle. Sok nem kellett, Alex Ciucur is követte a fiatal játékos példáját, és fél órával a meccs vége előtt 2:2-re állt az eredmény. A 72. percben minden aradi felugrott örömében, miután Cipri Rus kihasználta a vendégek kapusának buta hibáját, és az UTA átvette a vezetést. A zsilvásárhelyiek nagyon nem akartak visszakerülni a III. Ligába, tíz perc alatt ki is egyenlítettek Dodoi góljával, és megmentették a bőrüket. Öröm és bánat, keserűség és boldogság – ez volt röviden az FC UTA–Pandurii mérkőzése.

A meccs végén a csapat másodedzője hozzátette: amitől féltek nem szabadultak. „Nem úgy alakultak ezek a napok, ahogy mi szerettük volna. Fizikailag nem voltunk eléggé felkészülve, és egy kicsit elengedtük magunkat az előző két győzelem után. A történtek miatt én vagyok a hibás, nem pedig a játékosok vagy Popa úr” – nyilatkozta Cristi Păcurar.

A 29. forduló további mérkőzései: Petrolul Ploiești–FC Argeș Pitești 1:2, CS Mioveni–Aerostar Bacău 2:0, Dacia Unirea Brăila–Energeticianul 3:1, Konstancai Farul–ASU Poli Temesvár 1:1, Sportul Snagov–Luceafărul 2:4, Temesvári Poli–Metaloglobus 1:0, Academica Clinceni–CS Balotești 4:0, Daco-Getica–Kolozsvári „U” 2:6.  Csütörtök este 17.30 órától Ripensia–Chindia Târgoviște.