Fölszálott a páva

Hétfõ, 2019. október 14., 15.54

Négy év után elődöntős az Aradi ICIM

Fotó: (baschetarad.ro)

Háromból három – a két hazai 65:61-es és 56:37-es, meg a pénteki târgoviștei 51:64-es – győzelem bejutatta az Aradi FCC ICIM-et a hazai bajnokság elődöntőjébe! Bogdan Bulj edző csapata bebizonyította, hogy mire képes, ugyanakkor egy erős és határozott együttes benyomását kelti. A négy negyedből hármat az aradiak zártak előnnyel (22:12, 16:8 és 19:6).

„A mérkőzést elég nehezen kezdtük, gyenge volt a védekezése a csapatnak, a támadásoknál pedig sokat rontottunk. Egy nehezebb kezdés után jobban nekilendültek a lányok, elkapták az egyensúlyt a támadás és a védekezés között – mondhatni, hogy csapatként nyertünk. Csak gratulálni tudok a játékosoknak, nagyon ügyesek, saját maguknak köszönhetik a teljesítményt.” – nyilatkozta a szerb edző a meccset követően.

Az elődöntőbe jutott csapatok között van a Szatmárnémeti VSK (72:58-ra, 72:54-re és 74:53-ra győztek a Kolozsvári Universitatea ellen) és a kimaradhatatlan Sepsiszentgyörgyi SIC, amely szintén háromból hármat nyert (130:36, 106:29 és 116:28) a Nagyváradi Egyetemi Sportklub ellen. Jelenleg csak a Brassói Olimpia–Konstancai Phoenix harca folytatódik: az állás egyelőre 1:1 az első két mérkőzés után. Vasárnap és kedden este 18 órától voltak, vannak a meccsek, döntetlen esetén az ötödiket 19-én tartják meg. Az aradiaknak nincs könnyű dolguk: a bajnok Sepsivel néznek majd szembe április 23-án és 25-én (idegenben), a városi sportcsarnokban itthon 30-án rendezik meg a harmadik összecsapást.