Csütörtök, 2019. november 14., 16.02

Nem két félidőt, hanem egy szettet játszottak a bukarestiek ellen

Fotó:  uta-arad.ro
Fotó: uta-arad.ro

Az FC UTA az idei bajnokságot több 3:0-ás győzelemmel kezdte – szombaton azonban Bálint László focistái kicsit magasabbra emelték a mércét és megduplázták a tétet. Nem is két félidőt, hanem egy teniszmeccshez illően egy szettet játszottak a Daco-Getica ellen: 6:0-ra verték meg a bukarestieket a Motorul pályán. Bálint „Gyuszi” a Iacob, A. Rus, Ilie, Melinte, Tomozei, Moise, Isac, C.Rus, 10 Miculescu, Buhăcianu és Ioniță felállásban kezdett, a kispadon Bolboașă, Deta, Șeroni, Hrezdac, Oroian, Lorenzi és Ursu nézte a gólzáport.

Az első gólt a csapat kapitánya, Cipri Rus szerezte a 12. percben. Ekkor még a gépezet nem indult be teljesen, csak bemelegített – Buhăcianu emelte 2:0-ra az eredményt a szünet előtt három perccel.

A második félidőben a 67. perctől a 84-ig mintha a grundon a gimnazisták az elsőosztályosokkal játszottak volna, úgy jöttek a gólok: kétszer Buhăcianu, egyszer Oroian, aztán meg megint Buhăcianu volt eredményes.

Szépen és ügyesen, úgy, ahogy kell, az FC UTA feltornászta magát a második helyre és egyre jobban bosszantja a Turrist. Jelenleg három pont a különbség a két csapat között, azonban az aradiak alatt szorosan kapaszkodva a harmadik helyben szintén 19 ponttal ott a Gloria Buzău.

A gond azonban ott kezdődik, hogy a következő két fordulót az UTA kihagyja: Isac és Miculescu része az U19-es csapatnak, a válogatott pedig Észak-Írországba utazik, ahol a spanyolok, szerbek és litvánok várják őket a selejtezőkben a jövő évi bajnokságra. A klub már a héten hivatalosan is kérvényezte a labdarúgó-szövetségtől, hogy a szombati (október 5.) Rapid és a jövő heti Concordia Chiajna meccset töröljék a naptárból. A FRF ezennel három mérkőzést kell „törlesszen” az aradiaknak (a Kolozsvári Universitateaval együtt): a szabályzat szerint november 23-ig, a bajnokság lejártáig minden meccset le kell játszaniuk.

A kilencedik forduló további eredményei: Ripensia–Sportul Snagov 3:1, Metaloglobus–Rapid 0:0, FC Argeș–Turris Turnu Măgurele 3:2, Viitorul Târgu Jiu–ASU Poli Temesvár 1:4, Resicabányai VSK–Konstancai Farul 2:1, Dunărea Călărași–Pandurii Târgu Jiu 4:0, SCM Gloria Buzău–Concordia Chiajna 2:1, FK Csíkszereda–Kolozsvári Universitatea 1:1. Kedden délután játsszák a Petrolul–CS Mioveni meccset 17.45 órától.