JelenHaz
Szombat, 2019. augusztus 17., 17.43

Nem sikerült legyőzni a háromszékieket

Újabb vereséget szenvedett el az Aradi FCC ICIM női kosárlabdacsapata – ezúttal a csoportelső Sepsiszentgyörgyi SIC ellen egy olyan mérkőzésen, ahol egyes pillanatokban úgy tűnt, hogy az aradiaké lesz a mérkőzés. Harminc percen át elég jó játékot mutatott fel Miljan Medved edző csapata, az első negyed végén az ICIM egy ponttal vezetett. A második negyedben a házigazdák jobban kezdtek támadni, ennek köszönhetően 13 pontos előnyt szereztek, a harmadikban pedig mintha leálltak volna: kevés dobás találta el a gyűrűt, az aradiak pedig egy pont hátrány erejéig utol is érték őket. Az utolsóban szerepcsere történhetett, az ICIM visszavett a tempóból, a székely lányok pedig a 10 pontos előnyüket a végső sípszóig megtartották. Érdekes tény: az egész bajnokságból csak az Aradi ICIM hozott ki egy tíz pontos különbségű végeredményt a sepsiszentgyörgyiekkel szemben, a többi csapat hol 25, hol 30 pontra kapott ki a SIC-től. A végeredmény 68:58.

A hazai bajnokság A csoportját 14 ponttal a háromszékiek vezetik, őket követi a Brassói Olimpia csapata, mögöttük pedig szorosan 8 ponttal ott a Szatmárnémeti és a Târgoviștei MSK, illetve az ICIM. A következő meccsüket is idegenben játsszák az aradi lányok, december elsején Târgoviște ellen.