Szombat, 2019. szeptember 21., 11.52

Női röplabda Eb

2019. szeptember 05., 19.04
Csütörtök

A kétszeres Európa-bajnok lengyel csapat a szerdai negyeddöntőben az eddig veretlen németek felett aratott ötszettes győzelmet Lódzban, majdnem tízezer néző előtt.

A mérkőzésen a német válogatott az első játszmában jól játszott, a második és a harmadik szett azonban a lengyelek fölényét hozta. A negyedik felvonásban 12:8-as hazai vezetés után a németek Louisa Lippmann jó támadásaival és Denise Hanke ászaival fordítottak, és döntő szettre mentették a találkozót.

A mindent eldöntő játékrészben a lengyelek négyes ütőjük, Magdalena Stysiak szerváival korán vezetést szereztek, amit meg is őriztek, így 2009 óta először bejutottak a négy közé.

A 2011-ben és 2013-ban ezüstérmes németeknek ugyanakkor sorozatban harmadszor jelentette a negyeddöntő a végállomást.

A kontinenstornát négy városban – közte Budapesten – rendezik, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább.

Az elődöntőket szombaton, a bronzmérkőzést és a döntőt vasárnap játsszák Ankarában.

Eredmény, negyeddöntő: Lódz: Lengyelország–Németország 3:2 (-22, 16, 19, -17, 11)

korábban:

Olaszország–Oroszország 3:1 (-25, 22, 25, 21)

korábban:

Ankara: Törökország–Hollandia 3:0 (20, 22, 20) Szerbia--Bulgária 3:0 (19, 18, 26)

Az elődöntőben: Törökország–Lengyelország, Szerbia–Olaszország.     (origo.hu)