Pontról pontra – Hírszedegető

Írta:
2017. március 27. 19:09 (hétfő) /

● Tenisz – Nem akárhogy nyert Nadal 1000. mérkőzésén. Rafael Nadal 1000. ATP-mérkőzésén 0:6, 6:2, 6:3-ra győzött a német Philipp Kohlschreiber ellen, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe a Miamiban zajló kemény pályás tenisztornán. Ő a 11. játékos, aki elérte az 1000 mérkőzéses határt, ezek közül 822-t nyert meg. Az élen az amerikai Jimmy Connors áll 1535 találkozóval. A 3. forduló további eredményei: Sock (amerikai, 13.)–Vesely (cseh) 6:3, 7:6 (7–0), Mahut (francia)–Pella (argentin) 6:4, 6:3, Fognini (olasz)–Chardy (francia) 3:6, 6:4, 6:4, Young (amerikai)–Paire (francia) 7:6 (7–2), 6:4, Nisikori (japán, 2.)–Verdasco (spanyol, 25.) 7:6 (7–2), 6:7 (5–7), 6:1, Donaldson (amerikai)–Raonic (kanadai, 3.) játék nélkül, Delbonis (argentin)–Struff (német) 7:6 (7–5), 6:1 ● Halep továbbment, Ţig kiesett Miamiban. Simona Halep 6:3, 6.0 arányban verte az észt Kontaveit a Miamiban zajló WTA-torna 3. fordulójában, így bejutott a legjobb 16 közé. A másik még versenyben lévő román teniszező, Patricia Ţig viszont ugyancsak 6:3, 6:0 arányban maradt alul a 11. helyen kiemelt Venus Williamsszel (amerikai) szemben, így ő búcsúzott a további küzdelmektől. A 3. forduló további eredményei: Kerber (német, 1.)–Rogers (amerikai) 6:4, 7:5, Kuznyecova (orosz, 7.)–Townsend (amerikai) 6:4, 6:2, Stosur (ausztrál, 14.)–Peng (kínai) 4:6, 6:3, 7:5, Arruabarrena (spanyol)–Keys (amerikai, 8.) 7:5, 7:5, Konta (brit, 10.)–Parmentier (francia) 6:4, 6:0, Ozaki (japán)–Görges (német) 7:6 (7–5), 6:3 ● Labdarúgás – Menesztették Danny Blindet a holland kispadról. Menesztették posztjáról Danny Blindet, a holland labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát. Az 55 éves szakembernek vasárnap köszönték meg a munkáját, egy nappal azután, hogy csapata világbajnoki selejtezőn 2:0-ra kikapott Bulgáriában. Blind irányításával a holland válogatott kilenc tétmérkőzéséből ötöt elveszített. A szombati találkozót követően elsősorban azért kapott bírálatot, mert kezdőként szavazott bizalmat a védelem tengelyében a mindössze 17 éves Matthijs de Ligtnek, aki mindössze 13 mérkőzést játszott az Ajax felnőtt csapatában, s végül mindkét bolgár gólban benne volt. Hollandia öt fordulót követően csak a negyedik helyen áll az A-csoportban, hátránya hat pont az éllovas franciákkal, és három a második svédekkel szemben ● Kézilabda – Feltámadt a Szeged a második félidőben, és nyert Dániában. A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Szeged Dániába, a Silkeborghoz látogatott. Az első félidőben úgy tűnt, hogy nem találja a ritmust a magyar csapat, mert végig vezetett a hazai együttes. Szomorúan láthatták a magyar szurkolók, hogy a szünetre ötgólos előnyt szerzett a Silkeborg. A második félidőben teljesen más Szeged jött ki a pályára, és fokozatosan felőrölte a hazaiakat, ledolgozta hátrányát, sőt a végére a vezetést is átvette, majd két góllal (24:26) megnyerte a meccset. Így a továbbjutás is elérhető közelségbe került. Szegedi gólszerzők: Balogh 6 (3-at hetesből), Gorbok 5, Källman 4, Stas Skube 4, Buntic 3, Bodó 2, Gaber 1, Goncalves 1. A nyolcaddöntők további eredményei: PPD Zagreb (horvát)–Veszprém 22:23, Kiel (német)–Löwen (német) 24:25, Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német) 25:26, Nantes (francia)–PSG (francia) 26:26, Montpellier (francia)–Kielce (lengyel) 33:28. A Barcelona és a Vardar Szkopje az A-, illetve a B-csoport győzteseként egyenes ágon bejutott a negyeddöntőbe ● Neagu után két olimpiai bajnok is a Bukaresti VSK-nál folytatja. A női kézilabda Bajnokok Ligája címvédője, a Bukaresti VSK tovább erősíti a keretét, ezúttal Amanda Kurtovic és Marit Frafjord szerződtetését jelentették be a románok. Mindkét norvég játékos olimpiai, világ- és Európa-bajnoknak vallhatja magát, és mindketten a Larvikot hagyják el a bukarestiek kedvéért. A 25 éves jobbátlövő és a 31 éves beálló is két évre írt alá, ahogyan korábban a Buducsnoszt Podgoricától az idény végén hazatérő Cristina Neagu. Nemcsak érkező, távozó is akad a bukarestieknél, Linnea Torstensson és Carmen Martín egyaránt Franciaország felé veszi az irányt a szezon végeztével. A Bukaresti VSK így állhat fel a következő szezonban: Ungureanu (Grubisic) – Mehmedovics, Neagu, Gulldén (Niombla), L. Jörgensen (Ayglon), Kurtovic, Frafjord (Manea).