Péntek, 2017. május 26., 14.06

Pontról pontra – Hírszedegető

Tenisz – Djokovics simán győzött, Nadal is továbbment Romában. A második kiemelt Novak Djokovics két szettben vívta ki a győzelmet Roberto Bautistával szemben a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében. A hétszeres győztes Rafael Nadal is bejutott a legjobb nyolc közé, nem úgy, mint a harmadik kiemelt Stan Wawrinka, akit az amerikai John Isner ejtett ki. A korábbi világelső, Nadal egyébként idén fantasztikus formában van, csütörtökön az amerikai Jack Sockot búcsúztatta két sima játszmában, ezzel szezonbeli 17. salakpályás mérkőzésén sem talált legyőzőre. A negyeddöntőben azzal az osztrák Dominic Thiemmel találkozik, aki ezen a borításon idén 16/3-as mérleggel rendelkezik, ám a vereség oldalon szereplő három egységből kettőt (Barcelonában és Madridban) éppen a spanyol „vésett” be az osztráknak. A római 5,4 millió euró összdíjazású ATP-torna nyolcaddöntőinek eredményei: Djokovics (szerb, 2.)–Bautista (spanyol) 6:4, 6:4, Nadal (spanyol, 4.)–Sock (amerikai, 13.) 6:3, 6:4, Thiem (osztrák, 8.)–Querrey (amerikai) 3:6, 6:3, 7:6 (9–7), Del Potro (argentin)–Nisikori (japán, 7.) 7:6 (7–4), 6:3, Isner (amerikai)–Wawrinka (svájci, 3.) 7:6 (7–1), 6:4, Raonic (kanadai, 5.)–Berdych (cseh, 12.) 6:3, 6:2, Cilic (horvát, 6.)–Goffin (belga, 9.) 6:3, 6:4, A. Zverev (német, 16.)–Fognini (olasz) 6:3, 6:3. ● Halep a második szettes rövidzárlattól eltekintve simán verte Pavljucsenkovát. A 2,4 millió összdíjazású római salakpályás tenisztorna női versenyében a 6. helyen kiemelt Simona Halep a 12. helyre rangsorolt Pavljucsenkova ellen lépett pályára a nyolcaddöntőben, aki ellen 6:1-gyel kezdett, és úgy nézett ki, sima két szettes meccs vár rá, de az orosz teniszező 6:4-re verte a második szettben, így 1:1-re kiegyenlített. Az utolsó játszmában viszont kitisztult a román versenyző, és 6:0-ra hozta a 3. szettet, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A nyolcaddöntő további eredményei: Muguruza (spanyol 3.)–Görges (német) 7:5, 6:4, Bertens (holland, 15.)–Makarova (orosz) 7:6 (7–3), 6:1, V. Williams (amerikai, 9.)–Konta (brit, 5.) 6:1, 3:6, 6:1, Gavrilova (ausztrál)–Kuznyecova (orosz, 7.) 2:6, 7:5, 6:4, Kontaveit (észt)–Lucic-Baroni (horvát, 16.) 6:1, 6:1. ● Jégkorong – Svédország, Kanada, Finnország és Oroszország a legjobb négy között. Finnország és Oroszország után a címvédő Kanada és Svédország is bejutott a jégkorong-világbajnokság elődöntőjébe. Kanada a cseheket kiverő oroszokkal, míg Svédország az Egyesült Államokat búcsúztató finnekkel mérkőzik meg a fináléba kerülésért. A negyeddöntő eredményei: Kanada–Németország 2:1, Svájc–Svédország 1:3, Egyesült Államok–Finnország 0:2, Oroszország–Csehország 3:0. ● Labdarúgás – Kane egymaga intézte el a címvédőt. Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Tottenham magabiztosan, 6:1-re legyőzte idegenben a címvédő Leicester Cityt. Harry Kane négyszer is betalált a találkozón, így élre állt a góllövőlistán. A mérkőzés egyébként tét nélküli volt, hiszen a Tottenham már biztosan ezüstérmes, a Leicester City pedig elkerülte a kiesést. Kane 26 találatnál jár ebben a PL-szezonban, amivel vezeti a góllövőlistát Lukaku (24) és Alexis Sánchez (23) előtt – az utolsó fordulóban az Arsenal épp az Evertont fogadja. A Tottenham legutóbb 1962-ben aratott 6:1-es győzelmet idegenben, akkor a West Ham United volt a szenvedő fél. A bajnokság állása egy fordulóval a vége előtt: 1. Chelsea (már bajnok) 90, 2. Tottenham 83, 3. Manchester City 75, 4. Liverpool 73, 5. Arsenal 72 ponttal. ● A Real utolsó ellenfele, a Malága jobban jár, ha CR-ék lesznek a bajnokok. A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában a listavezető Real Madrid a Málaga otthonában teheti biztossá bajnoki címét, ha nem kap ki (vagy a Barcelona nem nyer az Eibar ellen a Camp Nouban). A mérkőzés pikantériája, hogy a málagaiak nem feltétlenül lennének szomorúak, ha a Real Madrid hódítja el a trófeát. A történet főszereplője nem más, mint Isco, a madridiak (és a málagaiak korábbi) kedvence, aki 2013-ban szerződött a Málagától a Real Madridhoz. A fővárosi klub 27 millió eurót fizetett az andalúziai egyesületnek, a szerződés értelmében pedig a Málaga további egymillió eurót kap, ha Isco a királyi gárda színeiben bajnoki címet nyer. Isco négy év alatt a La Liga (és a spanyol Szuperkupa) kivételével mindent megnyert a Real Madriddal. Ha a Barcelona nem győzi le az Eibart vasárnap, akkor a bajnoki cím és az egymillió eurós bónusz szempontjából mindegy, mit játszik a Málaga a Real Madriddal. Ám ha a papírformának megfelelően a katalánok három pontot gyűjtenek, ez esetben a Realnak csak akkor kell utalnia a Málagának, ha az nem győzi le Zinédine Zidane együttesét. Természetesen ha a Real Madrid idén nem lesz bajnok, a Málagának a jövőben is lesz lehetősége „benyújtani a számlát” az egymillió euróról. Hiszen, amíg Isco a Real játékosa, él a szerződésben írt bónusz lehetősége. S ha minden igaz, a 25 esztendős középpályás hamarosan 2022-ig hosszabbít a Bajnokok Ligája címvédőjével… Nem mellesleg Iscónak ez lesz a negyedik mérkőzése a La Rosaledában a Real szerelésében. Az eddigi mérlege: két győzelem és egy döntetlen.