Pontról pontra – Hírszedegető

Írta:
2017. július 10. 17:55 (hétfő) /

● Federer 61 nyerőt ütve, történelmet írt a 16 között, Djokovics is továbbjutott. A hétszeres bajnok Roger Federer, a háromszoros győztes Novak Djokovics és két korábbi döntős, Tomás Berdych és Milos Raonic is bejutott a legjobb tizenhat közé a wimbledoni teniszbajnokságon. A háromszoros bajnok Novak Djokovics az első játszmában korán brékhátrányba került Ernests Gulbisszal szemben, aki másodszor jutott el a harmadik fordulóig Wimbledonban. A szerb kiválóság azonban 2:4 után sorozatban kilenc játékot nyert meg, így nemcsak megfordította az első szettet, hanem eldöntötte a másodikat is. A harmadik játszmában Gulbis jól tartotta magát, ám a rövidítésben már nem tudta megszorongatni Djokovicsot (2:7). A korábbi világelső tizedik wimbledoni nyolcaddöntőjében a francia Adrian Mannarinóval csap össze, aki honfitársát, Gaël Monfilst búcsúztatta öt szettben, így pályafutása során másodszor jutott el Grand Slam-tornán a legjobb tizenhat közé. A felek tavaly is találkoztak Wimbledonban, második fordulóbeli meccsüket Djokovics három szettben (6:4, 6:3, 7:6) megnyerte. Roger Federerrel a centerpálya utolsó szombati mérkőzésén három szettben (7:6, 6:4, 6:4) legyőzte a német Mischa Zverevet. A hétszeres bajnok Federer 1 óra 49 perc alatt megnyert meccsen összesen 61 nyerőt ütött. A 18-szoros Grand Slam-győztessel kapcsolatos érdekesség, hogy egyesben a 317. győzelmét aratta a GS-tornákon, ezzel immáron egyedül vezeti az örökranglistát Serena Williams előtt. A férfi egyes 3. fordulójának további eredményei (felső ág): Querrey (amerikai, 24.)–Tsonga (francia, 12.) 6:2, 3:6, 7:6, 1:6, 7:5. Alsó ág (ágrajz szerint): Raonic (kanadai, 6.)–Ramos (spanyol, 25.) 7:6, 6:4, 7:5, A. Zverev (német, 10.)–Ofner (osztrák) 6:4, 6:4, 6:2, Dimitrov (bolgár, 13.)–Szela (izraeli) 6:1, 6:1-nél Szela feladta, Federer (svájci, 3.)–M. Zverev (német, 27.) 7:6, 6:4, 6:4, Thiem (osztrák, 8.)–Donaldson (amerikai) 7:5, 6:4, 6:2, Berdych (cseh, 11.)–Ferrer (spanyol) 6:3, 6:4, 6:3, Mannarino (francia)–Monfils (francia, 15.) 7:6, 4:6, 5:7, 6:3, 6:2, Djokovics (szerb, 2.)–Gulbis (lett) 6:4, 6:1, 7:6. ● Sorana Cirstea is búcsúzott, már csak Halep van versenyben. A nőknél a 2015-ös döntős Garbine Muguruza hetven perc alatt jutott be a legjobb tizenhat közé, miután sima két szettben kiejtette Sorana Cirsteát. Ezzel eldőlt, hogy a nyolcaddöntőben Simona Halep személyében már csak egy román teniszező lesz érdekelt, aki az egykori világelső Azarekna ellen lép pályára. A világelső Angelique Kerber csaknem két és fél órát töltött a pályán, de szett- és brékhátrányból (4:6, 2:4) megverte az amerikai Shelby Rogerst. A női egyes 3. fordulójának eredményei (felső ág, ágrajz szerint): Kerber (német, 1.)–Rogers (amerikai) 4:6, 7:6, 6:4, Muguruza (spanyol, 14.)–Cirstea (román) 6:2, 6:2, A. Radwanska (lengyel, 9.)–Bacsinszky (svájci, 19.) 3:6, 6:4, 6:1, Kuznyecova (orosz, 7.)–Hercog (szlovén) 6:4, 6:0, Rybariková (szlovák)–Curenko (ukrán) 6:2, 6:1, Martic (horvát)–Dijasz (kazah) 7:6, 6:1, Vandeweghe (amerikai, 24.)–Riske (amerikai) 6:2, 6:4, Wozniacki (dán, 5.)–Kontaveit (észt) 3:6, 7:6, 6:2. ● Babos továbbjutott párosban. Párosban a Babos Tímea, Andrea Hlavácková kettős második mérkőzését is megnyerte. A magyar–cseh duó a Lesley Kerkhove, Lidzija Marozava alkotta páros ellen nyert három szettben (6:2, 5:7, 6:4) a torna második fordulójában. Babosék a nyolcaddöntőben az orosz Szvetlana Kuznyecova és a francia Kristina Mladenovic párosával játszanak. ● Vízilabda– A magyar válogatott hibátlan mérleggel lett BENU-kupagyőztes. A magyar férfi vízilabda-válogatott a harmadik mérkőzését is megnyerte a BENU-kupán, így százszázalékos teljesítménnyel zárta a felkészülési tornát. A jövő héten kezdődő vizes vb előtti utolsó meccsükön a mieink egy gólzáporos harmadik negyednek köszönhetően 15:9-re lépték le a románokat. A magyar csapatból Manhercz Krisztián ötször volt eredményes. A mieink tehát tornagyőzelemmel hangoltak a vb-re, a három találkozó pedig jól megmutatta, min kell még javítani a rajtig. Gólszerzők: Manhercz 5, Erdélyi 3, Vámos 3, Hosnyányszky 2, Hárai 1, Török 1, ill. Negrean 1, Fulea 2, Radu 2, Szabó István 2, Chioveanu 1, Antipa 1. A másik mérkőzésén: Németország–Kanada 14:7. A torna végeredménye: 1. Magyarország 9, 2. Németország 6, 3. Románia 3, 4. Kanada 0 ponttal. A budapesti vizes vb-n a magyar válogatott Franciaország, Ausztrália és Olaszország ellen küzd a B csoportban.