Szombat, 2017. november 18., 10.16

Pontról pontra – Hírszedegető

Tenisz – Venusnak nincs meg a hatodik, Muguruza Wimbledon női bajnoka! Garbine Muguruza két játszmában (7:5, 6:0) megverte az ötszörös bajnok Venus Williamset a wimbledoni teniszbajnokság női egyesének döntőjében, így pályafutása során először nyerte meg a füves pályás Grand Slam-tornát, míg GS-viadalon a 2016-os Roland Garros után másodszor diadalmaskodott ● Niculescuék simán bukták a női párosok döntőjét. Amilyen szoros és hosszú volt a férfi párosok döntője, olyan sima a női párosok fináléja a wimbledoni teniszbajnokságon. A második kiemelt Jekatyerina Makarova, Elena Vesznyina orosz duó 6:0, 6:0-ra verte meg 55 perc alatt a Csan Hao-csing, Monica Niculescu tajvani, román kettőst ● 13:11 lett a döntő szett a férfi páros fináléjában. A lengyel Lukasz Kubot és a brazil Marcelo Melo nyerte meg a férfi párosok versenyét a wimbledoni teniszbajnokságon, a döntőben 5:7, 7:5, 7:6, 3:6, 13:11-re legyőzve az Oliver Marach, Mate Pavic osztrák, horvát kettőst ● Labdarúgás – Hazai vereséggel rajtolt a Debrecen, győzelemmel a címvédő, Pakson ikszelt az Újpest. A hét végén rajtolt a magyar labdarúgó NBI 2017–18-as szezonja, amelynek első fordulójában a címvédő Budapest Honvéd 2:0-ra győzött a Szombathelyi Haladás ellen, a Debreceni VSC hazai pályán 2:1-es vereséget szenvedett a Mezőkövesdtől, míg a címerváltoztatási botrányától (is) zavaros helyzetű Újpest 2:2-es döntetlent játszott a Paks otthonában. Vasárnap, lapzártánk után a Vasas–Diósgyőri VTK, Videoton–Balmazújváros, Ferencváros–Puskás Akadémia mérkőzéseket rendezték meg ● A Bayerné a Telekom-kupa, Szalaiék harmadikok. A Bayern München nyerte meg a labdarúgó Telekom-kupát, a döntőben 2:0-ra győzte le a Werder Brement. A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim a harmadik helyen zárt. Szalai Ádám az első, Bayern elleni találkozót végigjátszotta, így a Mönchengladbach elleni bronzmeccsen már nem jutott szóhoz. Kevés helyzet, óriási csaták és küzdelmes játék jellemezte a játékidőt. Gól nem is született, így a harmadik hely sorsáról tizenegyespárbaj döntött – ezt a Hoffenheim nyerte meg 6:5-re.