Pontról pontra – Hírszedegető

2017. augusztus 8. 18:48 (kedd) /

● Tenisz – Doppingvétség miatt nem indul az ötszörös GS-tornagyőztes, Errani az US Openen. Doppingvétség miatt két hónapra eltiltották az olasz Sara Erranit, aki így biztosan nem indul az Amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open). A párosban ötszörös Grand Slam-tornagyőztes olasz játékos szervezetében letrozol jelenlétét mutatta ki a február közepén versenyen kívül elvégzett ellenőrzés. Bevallása szerint a mellrákműtéten átesett édesanyja szedi azt a Femara nevű gyógyszert, amelynek ez a hatóanyaga, az ő szervezetébe pedig véletlenül került. A nemzetközi szövetség (ITF) illetékes testületének meghallgatásán Errani édesanyja leszögezte, hogy lánya igazat mondott, és elárulta, az egyik tablettája a konyhában a csomagolásból véletlenül beleesett abba a vízbe, amiben az ételt készítette. Az ITF álláspontja szerint valóban nincs rá bizonyíték, hogy a játékos rendszeresen szedett volna letrozol tartalmú szert, nem követett el hibát, illetve gondatlanság sem terheli. Mivel a vétség mértéke minimális, ez tükröződik az eltiltás csekély időtartamán, hiszen a versenyzőnek csak két hónapot kell kihagynia, és októberben ismét teniszezhet. A US Open augusztus 28-án kezdődik. Erranit visszamenőleges hatállyal is eltiltották a február 16. és június 7. közötti időszakra, ezért az akkor szerzett pénzdíjakat vissza kell fizetnie. A letrozolt a testépítők izomtömeg-növelésre szokták használni. A világranglista 98. helyezettjének egyesben az volt a legjobb eredménye, amikor 2012-ben döntőt játszott a Francia nemzetközi bajnokságon ● Labdarúgás – A Chape kiütésével a Barcelonáé lett a Gamper-kupa. A Barcelona nagyszerű – igaz, a helyzetek száma alapján megkérdőjelezhető  hatékonyságú – támadójátékkal 5:0-ra legyőzte a Chapecoensét a katalán csapat hagyományos nyári labdarúgótornáján, a klub alapítójáról elnevezett Gamper-kupán. A brazil együttesbe most tért vissza a repülőgép-szerencsétlenséget túlélő egyik játékos, Alan Ruschel, aki csapatkapitányként vezette ki övéit a pályára. A Chapecoense az erre az alkalomra készített új mezében – melyen 71 csillag található – lépett pályára: minden egyes csillag egy elhunyt emlékére került a dresszre. A kezdőrúgást a másik két túlélő, Jakson Follmann és Hélio Neto végezte el hatalmas tapsvihar közepette. Az először 1966-ban kiírt – 1996-ig négy együttest felvonultató – tornát a Barcelona 40. alkalommal, sorozatban pedig ötödször nyerte meg. Az egyszeres győztesek között egy magyar klub is található, az Újpest (1970). A találkozó góljait: G: Deulofeu (6.), Busquets (11.), Messi (28.), L. Suárez (55.), D. Suárez (74.) szerezték ● Úszás – Hosszú Katinka: három arany és egy világcsúcs a berlini vk-n. Hosszú Katinka saját világcsúcsát megdöntve nyerte meg a berlini rövid pályás világkupa női 100 méteres vegyes úszásának hétfő délutáni döntőjét. Ezt követően a 200 méter hát, majd a 100 méter pillangó fináléjában is elsőként csapott a célba, így összesen a maximálisan megszerezhető négy arannyal távozhat a német fővárosból. A nap másik magyar szereplője, Kozma Dominik szintén aranyérmet szerzett: 200 gyorson országos rekordot úszva rajt-cél győzelmet aratott.