Csütörtök, 2017. október 19., 08.26

Pontról pontra – Hírszedegető

Súlyemelés –Három ezüstérmet szereztek a román sportolókvasárnap a koszovói Pristinában zajló Under-15 és Under-17 súlyemelő Európa-bajnokságon, az Under-15 korcsoportban Robert Florea révén. Két versenynap után Románia összesen hét arany-, nyolc ezüst és négy bronzérmet mondhat magáénak.

Jégkorong –Kikapott vasárnap a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportkub, mindkettő idegenben, az Erste Ligában. A brassóiak a Ferencvárostól szenvedtek minimális 5:4 (2:2, 1:1, 2:1) arányú vereséget, a csíkiek pedig ugyancsak Budapesten az Újpesttől kaptak ki 4:2-re (1:0, 1:2, 2:0). A három ország (Magyarország, Románia, Ausztria) legjobbjait felvonultató bajnokságban jelenleg a Ferencvárosi TC vezet 15 ponttal (6 mérkőzés), második a DVTK Jegesmedvék 14 ponttal (6 meccs), harmadik a Budapesti MAC (12 p., 5 mérkőzés), majd az UTE (12 p, 6 meccs) következik. A Brassói Corona 2010 négy mérkőzésen négy pontot gyűjtött, a Csíkszereda eddigi négy meccse során még nem szerzett pontot.

Dzsúdó –Három aranyérmet szereztek a román sportolók vasárnap a Belgrádban zajlott Nyílt versenyen. Alexandra Pop (48 kg), Marcel Cercea (73 kg) și Vlăduț Simionescu (100+ kg) kategóriákban győzött. Az éremtáblázaton az első Izrael (három arany, két bronz), a második Románia három arannyal és egy bronzzal), a harmadik Franciaország (2-6-7). A versenyen 30 ország 240 sportolója indult, 157 férfi és 83 nő.

Labdarúgás.„Jó meccset játszottunk, semmivel sem voltunk rosszabbak, mint az ellenfél, csak az FCSB értékesítette egy helyzetét, mi viszont nem. Jó játékosaim vannak, hamarosan jönnek a győzelmek is” – mondta a vasárnap esti, a hazai „örök rangadót” követően Vasile Miriuţa, aki első ízben ült a Dinamo edzői kispadján. A mérkőzés egyetlen gólját a szerb idegenlégiós hátvéd, Momcsilovics szerezte a 31. percben. További eredmények: Bukaresti Juventus–Medgyesi Gaz Metan 1:1, Iaşi-i CSM Poli –Temesvári ACS Poli 1:1. Az élmezőny: 1. Kolozsvári CFR 26 pont, 2. FCSB 25, 3. CSU Craiova 23, … 7. Dinamo 16. Régiónk egyetlen élvonalbeli futballcsapata, a Temesvári Poli, miután drámai küzdelemben döntetlent harcolt ki idegenben, 12 forduló után a 6. helyen áll 18 ponttal. Naponta 100 ezer eurót keres. Neymar, a párizsi PSG által nemrég mesés összegért vásárolt brazil klasszis évi 36,8 millió eurót tehet zsebre új csapatánál (ebből bizonyára, nem is kevestt, adózik), mégsem ő, keresetét tekintve, a listavezető: a kínai Sanghaj Senhuában futballozó Carlos Tévez 38,4 millió eurót keres évente. Neymar keresetét „apróbbra” váltva: óránként 4000, percenként pedig 66, másodpercenként (akkor is, amikor alszik) több mint egy euróval gazdagodik. Lehet azonban, hogy nem sokáig marad az élen: a Barcelonával hosszabbítani készülő Lionel Messi ugyanis a hírek szerint évi 40 millió eurót kap majd új szerződése értelmében.Menekül a PSG eddigi gólvágója? Az olasz Rai Sport értesülése szerint a Serie A-ban szereplő AC Milan szívesen szerződtetné a Paris Saint-Germain uruguayi gólgyárosát, Edinson Cavanit. A 30 éves támadó négy éve Nápolyból érkezett Párizsba, ezalatt 206 mérkőzésen 139 gólt rúgott és 23 gólpasszt is adott. Cavani a PSG-szurkolók egyik nagy kedvence, azért is, mert az eredményessége mellett nincsenek sztárallűrjei. Neymar érkezése után többször is összetűzött Cavanival, aki alighanem ennek következtében távozna a párizsi csapattól, bár idén is kiválóan teljesít: 8 mérkőzésen 9 gólnál és 2 gólpassznál tart.

Tenisz.Lecsengtek a legnagyobb nemzetközi tornák, de valaki – állítólag Federer – újabb lehetőséget talált ki a sztárok szerepeltetésére: megrendezték az Európa és a világ többi része közötti találkozót. Az elsőt Prágában, ahol vasárnap Európa válogatottja a két nagyágyúval (a svájci Roger Federerrel és a spanyol Rafael Nadallal) 15:9 arányban legyőzte a Laver Cup keretében a világ többi részét. Európa csapatában az említetteken kívül Marin Cilic (horvát), Tomas Berdych (cseh), Alexander Zverev (német), a világválogatottban Jack Sock, John Isner, Sam Querrey (Egyesült Államok), Nick Kyrgios (Ausztrália) szerepelt. A háromnapos turnén három egyéni és egy páros mérkőzést rendeztek, a pénteki győzelmeket egy, a szombatiakat két, a vasárnapiakat három ponttal (?) jutalmazták, a győztes csapatnak legalább 13 pontot kellett összesítenie. Hogy volt-e pénzjutalom, vagy sem, nem tudni.