Péntek, 2017. december 15., 23.35

Pontról pontra – Hírszedegető

2017. szeptember 28., 18.52
Csütörtök

Férfi kosárlabda – ● A Szolnoki Olaj KK kilenc ponttal kikapott ugyan a török Trabzonspor otthonában a férfi kosárlabda Európa Kupa selejtezőjében, az első forduló szerdai visszavágóján, ennek ellenére továbbjutott. Az Olaj KK a svéd Södertälje Kings, a szombathelyi Falco KC a bolgár Balkan Botevgrad, az Egis Körmend pedig a roman Bukaresti Steaua együttesével találkozik a selejtező második körében, amelynek továbbjutói a sorozat főtáblájára kerülnek.

Női röplabda Eb – ● Németországgal vált teljessé a negyeddöntő mezőnye a női röplabda Európa-bajnokságon Bakuban. A csoportkörben a magyarokat is legyőző németek a negyeddöntőbe jutásért rendezett szerdai összecsapáson öt játszmában verték Bulgáriát. Érdekesség, hogy a bolgár csapat összességében több pontot szerzett a találkozón, mint ellenfele. Németország a legjobb nyolc között a házigazda Azerbajdzsánnal játszik, amelytől a csoportkörben 3:1-es vereséget szenvedett. Eredmények negyeddöntőbe jutásért: Németország–Bulgária 3:2, Törökország–Lengyelország 3:1, Hollandia–Horvátország 3:0, Fehéroroszország–Csehország 3:2.

Kézilabda –A magyar női kézilabda-válogatott 25 góllal legyőzte Koszovó csapatát az Európa-bajnoki selejtezősorozat első fordulójában, szerdán. A magyar együttes vasárnap Minszkben a fehéroroszok vendégeként folytatja szereplését a kvalifikációs sorozatban. A selejtezőcsoport negyedik tagja a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandia. A négyes első két helyezettje, valamint a hét csoport legjobb harmadikja jut ki az olimpiai kvalifikációs kontinenstornára, jövő decemberben, Franciaországba. Megszerezte első győzelméta Bukaresti Dinamo férfi kézilabdacsapata, miután szerda este Bukarestben 29:28 (14:12) arányban legyőzte a svájci Kadetten Schaffhausen csapatát Bajnokok Ligája C csoportgjának keretében. A győztes gól az utolsó másodpercben született.

Női vízilabdaBíró Attila marad a női vízilabda-válogatott kapitánya. A tokiói olimpia évének végéig, 2020. december 31-ig Bíró Attila lesz a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya. A magyar szövetség honlapjának szerdai híre szerint az elnökség, miután elfogadta a szakvezető beszámolóját, felhatalmazást adott Kemény Dénes elnöknek arra, hogy megállapodjon vele a folytatásról.

Rövidpályás Úszó-világkupa ● A vizes sportok nemzetközi szövetsége a világkupasorozat második felvonása előtt nyilvánosságra hozta a verseny pénzdíjait. A lényeg: többen és többet kaphatnak. Az első kör három állomásával – Moszkva, Berlin, Eindhoven – ellentétben a szeptember 30.–október 1. közötti Hong Kong-i versenytől kezdve a FINA nagyvonalúbban kívánja jutalmazni a sorozat legeredményesebb úszóit. Míg a sorozat kiírásakor csak az összetett győztest kecsegtették külön pénzdíjjal, ezen változtatva a férfiak és a nők mezőnyében is az összetett pontverseny első három helyezettje számíthat extra pénzdíjra: az első helyezett 150, a második 100, a harmadik pedig 50 ezer dollárt kap. Az úgynevezett klaszterekre (ezeken belül van két vagy három állomás) osztott sorozatban az egy-egy klaszterben a legjobb összesített eredményt elérőket is díjazzák. Azonban míg az első klaszter után csak a hat legjobb kapott prémiumot, addig a második, Hong Kong, Doha, illetve a harmadik, Peking, Tokió, Szingapúr klaszter végén már az első nyolcat jutalmazzák.

LabdarúgásA Cruzeiro Belo Horizonte nyrte a Brazil Kupát, miután büntetőkkel 5:3 arányban legyőzte a Flamengo Rio de Janeirót szerda este, közli az EFE hírügynökség. A rendes játékidő gól nélküli döntetlennel zárult. (MTI) Tiltakoztak a német szurkolók.Mintegy 2500 német szurkoló, akik elkísérték csapatukat, a Bayernt a párizsi szuperrangadóra, tiltakozott a rendkívül magas, 75 eurós belépőjegyek ellen. „Nem vagyunk mi Neymarok”, lengették a Parc des Princes stadionban tábláikat, mielőtt a mérkőzés megkezdődött. Hátha még tudták volna előre a végeredményt...