Péntek, 2017. december 15., 19.49

Pontról pontra – Hírszedegető

Forma–1Verstappen nyert Sepangban, Vettel nem ért fel a dobogóra. Max Verstappen legyőzte Lewis Hamiltont az F–1-es Malajziai Nagydíjon, s karrierje második futamgyőzelmét aratta. Hamilton vb-előnye így is nőtt, immár 34 pont az utolsó helyről a negyedikre felzárkózó Sebastian Vettellel szemben. A Ferrari pilótája nagyot mentett, de a leintés után Lance Stroll-lal ütközve lebontotta a Ferrarit. Csapattársa volt a nap vesztese, Kimi Räikkönen a 2. helyről el sem tudott rajtolni, mert a rajtrácsról a bokszba tolták az autóját turbóhiba miatt.

Női röplabdaSzerbia másodszor lett Európa legjobbja. Története során másodszor lett Európa-bajnok a szerb női röplabda-válogatott: a Bakiban rendezett kontinensviadal döntőjében a csapat négy játszmában győzte le az olimpiai negyedik hollandokat. A szerbek 2011 után ültek fel újra a kontinens trónjára. Zoran Terzics együttese a csoportküzdelmek során egyszer már legyőzte Hollandiát (3:0), és az egész Eb-n mindössze két szettet bukott el. Az olimpiai ezüstérmes a csoportban még Csehországot (3:0) és Belgiumot (3:1) múlta felül, a negyeddöntőben aztán Fehéroroszországot (3:0), a négy között Törökországot (3:0) verte meg. A döntő legjobbja Tijana Boskovics volt, aki 29 pontot szerzett.

Az Európa-bajnokság végeredménye: 1. Szerbia, 2. Hollandia, 3. Törökország, 4. Azerbajdzsán, 5. Olaszország, 6. Oroszország, 7. Fehéroroszország, 8. Németország, 9. Bulgária, 10. Lengyelország, 11. Horvátország, 12. Csehország, 13. Ukrajna, 14. Belgium, 15. MAGYARORSZÁG, 16. Grúzia.

EvezésÖtödik lett a könnyűsúlyú férfi négyes. A Fiala Balázs, Tamás Bence, Csiszár Péter és Krpesics Péter alkotta kvartett ötödik lett a könnyűsúlyú négyesek vasárnapi döntőjében a floridai Sarasota-Bradentonban rendezett evezős világbajnokságon. A csapat két számban is indult a vb-n, korábban könnyűsúlyú négypárban a 11. helyen zárt. Négyesben egy bemutató, úgynevezett pályabeosztó futam után csak döntőt kellett húznia, miután ebben a számban csupán hat hajó nevezett. A vasárnapi versenyt az olaszok nyerték az oroszok és a németek előtt, a mieink jóval a negyedik kínaiak mögött, de tisztán az utolsó amerikaiak előtt értek a célba – a nemzetközi szövetség honlapja alapján. A paraevezősök között Lőrincz Krisztina a 8., Pető Zsolt a 14. lett, mindketten a PR1-es kategóriában küzdöttek. A magyar küldöttség egy aranyéremmel zárta a floridai vb-t: a Simon Béla, Juhász Adrián duó – Kolláth Vandával kiegészülve – pénteken nyerte meg a kormányos kettesek versenyét. A további egységek közül a könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesben érdekelt Szigeti Roland és Forrai Dávid a 7. helyen végzett, Galambos Péter (könnyűsúlyú egypár) 11. lett.

ÚszásHosszú 81 pontos hátrányban van Sjöströmmel szemben. Továbbra is a svédek sztárja, Sarah Sjöström vezeti a nők pontversenyét Hosszú Katinka előtt az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának hongkongi állomását követően. Sjöström, aki a budapesti világbajnokságon három aranyérmet nyert, a kétnapos versenyen öt győzelmet szerzett, miután 50, 100 és 200 méter gyorson, illetve 50 és 100 pillangón is a leggyorsabb volt, míg a háromszoros olimpiai bajnok, az idei hazai vb-n kétszer első Hosszú hat számban (50, 100, 200 hát, 100, 200, 400 vegyes) ért célba elsőként. Mindez azt jelenti, hogy Sjöström az összetettben 353 ponttal vezet, a magyar sztár pedig 272-vel követi. A férfiaknál a dél-afrikai Chad le Clos áll az élen, 87 ponttal megelőzve az amerikai Tom Shieldset. A vk-sorozat szerdán Dohában folytatódik, majd az utolsó három versenyt november 10. és 19. között bonyolítják le Pekingben, Tokióban és Szingapúrban. Az összetett állása férfiak:1. Chad Le Clos (dél-afrikai) 234 pont, 2. Tom Shields (amerikai) 147, 3. Vlagyimir Morozov (orosz) 138. Nők: 1. Sarah Sjöström (svéd) 353 pont, 2. HOSSZÚ KATINKA 272, 3. Ranomi Kromowidjojo (holland) 155.