Fölszálott a páva

Csütörtök, 2019. november 14., 16.02
Temesvári Politehnica Izometal–Nagybányai Minaur 26:26

Pontvesztés a nyitófordulóban

Az elmúlt hét végén kezdődött el a román férfi kézilabda Nemzeti Liga pontvadászata, amelyen a Temesvári Politehnica Izometal csapata az 1–4. hely valamelyikét célozta meg. Sajnos, akárcsak a tavalyi szezont, az ideit is bal lábbal kezdte a temesvári gárda, hiszen hazai pályán csupán 26:26-os döntetlent ért el a nyári szünet alatt alaposan meggyengült Nagybányai Minaur ellen. Pedig az 53. percben még 25:22-re a hazai csapat vezetett, ám ekkor a nagybányaiak nyitott védekezésre váltottak, ami nagyon megzavarta Éles József tanítványait, emberelőnyös helyzetből sem voltak képesek betalálni, míg a vendégek fokozatosan dolgozták le hátrányukat, olyannyira, hogy a végén a döntetlenért is izgulni kellett. A nagybányaiaknak egyébként három éve nem sikerült pontot lopniuk Temesvárról.

A következő fordulóban (szeptember 13.) a Poli-Izometal Nagyváradon vendégszerepel.

Gólszerzők: Cristescu, Şimicu 5-5, Grasu, Nagy 4-4, Varga 3, Fenici 2, Mirkovic, Beşuţiu, Corlija 1-1, illetve Pesic, Gavrilovic 6-6, Mihai, Buciuman 5-5, Jovicki 3, Várady 1.

Az 1. forduló további eredményei: Bukaresti Dinamo–Suceavai Bucovina 25:30, Bákói Ştiinţa–Resicabányai UCM 32:31, Târgu Jiu-i Pandurii–Nagyváradi VSK 29:20, Medgidiai VSK–Konstancai HCM 20:28, Székelyudvarhelyi HC–Kolozsvári „U” Transilvania 31:25, Bukaresti Steaua MFA–Piteşti-i SK 30:20.